Flaş Haber Yeni

BUTSO BAŞKANI KEYİK’İN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

BUTSO BAŞKANI KEYİK’İN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, demokrasinin gücü ve milletin iradesine vurgu yaptı.

BUTSO Başkanı Yusuf Keyik mesajında, Türkiye’nin 15 Temmuz’da en zor demokrasi sınavını başarıyla verdiğini, demokrasinin hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunun gösterildiğini belirterek, "Milletimiz darbe girişimine karşı durarak şunu açık şekilde ilan etmiştir; ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini Milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemez’ Demokrasimize, vatanımıza sahip çıkan yüce milletimize teşekkür ederiz. Tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Türk özel sektörünün çatı örgütü ve yaklaşık 1.5 milyon üyesi ile Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olma özelliğini taşıyan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Oda-Borsa camiası olarak, darbe girişimleri ve çeşitli olumsuzluklara karşı iş insanlarının yatırım ve üretim yapmak için mücadele verdiğine dikkat çeken Başkan Keyik, "Biz de Burdur İş Dünyası olarak, bölgemiz ekonomisini canlandıracak, yeni iş ve istihdam olanakları yaratacak her türlü girişim için var gücümüzle çaba göstermeye devam ediyoruz. Ülkemizin ve Milletimizin refahı için tüm imkanlarımızla kalkınma hamlesine katkıda bulunmaya da devam edeceğiz" dedi. Haber Merkezi