Flaş Haber Yeni

DİŞ HEKİMİ İÇİN VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ

Burdur’da uzun yıllardır diş hekimliği yapan Riyaze Nuray Canıgür’ün 1 ay önce emekli olması dolayısıyla veda yemeği düzenlendi.

Uzun yıllardır Burdur da diş hekimliği yapan Riyaze Nuray Canıgür meslek hayatının kırkıncı yılında emekli olarak mesleğine veda etti. Emekliliğini kutlamak ve mesai arkadaşlarına veda etmek için 15 Eylül 2023 Cuma günü Burdur Belediyesi İstasyon Park’ta akşam yemeği düzenlendi. Yemeğe meslektaşları ve mesai arkadaşları katıldı. Bu sektörde kırk yıldır hizmet vermenin gururunun yaşanmasının yanında mesai arkadaşlarına veda etmenin de üzüntüsü yaşandı. Yemekte duygusal anlar yaşandı. Gazetemiz muhabirine yaptığı konuşmasında veda yemeğinin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi personellerinin tertip ettiğini, mutluluğu ve hüznü beraber yaşadığını dile getiren Canıgür; “1982 yılında Hacettepe Üniversitesinden mezun oldum. Kırk yıldır hekimlik yapıyorum. Kırk yılın sonunda da emekli oldum. Çalışma hayatımın 38 yılında Burdur’da hizmet verdim. Şu anda da emekli oluyorum. Arkadaşlarıma da ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Sevilerek ve iyi anılarak ayrılmanın mutluluğunu yaşıyorum.” dedi.

Emekli olduğu dönemde de İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr.Sırrı Şenbayram, Burdur iline kattığı değerler için diş hekimi Riyaze Nuray Canıgür’e Teşekkür Belgesi ve plaket vermişti. İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Musa Murat Erk, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Alper Teker ve Burdur ADSM Baştabibi Dt. Hatice Özgün Zeybek de katılmıştı.

 

H.Nesibe Solak