Flaş Haber Yeni

YEŞİLOVA İSMAİL AKIN MYO DÜNYA REHBERLER GÜNÜ KUTLANDI

YEŞİLOVA İSMAİL AKIN MYO DÜNYA REHBERLER GÜNÜ KUTLANDI

YEŞİLOVA İSMAİL AKIN MYO DÜNYA REHBERLER GÜNÜ KUTLANDI

YEŞİLOVA İSMAİL AKIN TURİZM MYO REHBER ADAYI ÖĞRENCİLER DÜNYA REHBERLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Mehmet Akif Ersoy üniversitesi eşilova İsmail Akın Turizm Meslek Yüksek Okulu Dünya Rehberler gününde  Rehber adaylarını unutmadı. Meslek yüksek okulu bünyesinde yer alan Turizm Rehberliği Bölümü öğrencileri 21 Şubat Dünya Rehberler gününde bir araya geldi. Programa Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Mert Gürlek, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Uğur Tozkoparan, Öğr. Gör. Anıl Örnek ile öğretim elemanları, öğrenciler ve sektör temsilcileri katıldı.

 Turizm MYO müdürü Doç. Dr. Mert Gürlek konuşmasında, “Öncelikle dünya rehberler gününüzü kutluyorum. Özellikle 6 Şubat depreminde ve işleri başında hayatını kaybeden tüm rehberleri rahmetle anıyorum. Okul olarak her yıl sektöre enerjisi dolu iş ahlakı ve vatan sevgisiyle onlarca genci sektöre kazandırıyoruz. Diğer meslek yüksekokullarından farklı olarak tüm bölümlerde uygulamalı eğitim gören öğrenci arkadaşlarımız sektöre adım atmadan burada sektörle tanışıp güçlü ve donanımlı olarak sahaya gidiyor. Okul olarak bize emanet olan gençlerimizi güçlü ve deneyimli öğretim elemanı kadrosu ile donatıp sektöre kazandırmaya devam edeceğiz. Rehberler ülkemizin tanıtımı için bir ulusun yüzü, bundan dolayı rehber adayı genç arkadaşlarımıza ülkemiz olarak çok görev düşüyor. Rehber adaylarımıza başarılar diliyorum.” Dedi.

   Programda Seyahat, Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Özcan Özdemir 21 Şubat Dünya Turist Rehberleri Günü ile ilgili konuşmasında; “21 Şubat Dünya Turist Rehberleri Günü dünyada 1990 yılından beri, ülkemizde ise 1997 yılından beri çeşitli etkinliklerle kutlanmakta, turist rehberliği mesleğinin saygınlığı artırılmakta, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılmakta ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarına çelenk bırakılmaktadır. Eğitim-öğretim kurumlarında ise çeşitli eğitici ve öğretici faaliyetler sergilenmektedir. Ancak geçtiğimiz yıl kutlamalar öncesi yaşanan vahim hadise hepimizi derinden üzdü. Bu sebeple 6 Şubat depreminde kaybettiğimiz vatandaşlarımız ve İsias Otel’de Türkiye Etap Turu’nda olup, konaklamasını gerçekleştiren rehberlerimiz ile rehber adaylarımız için bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Programa sektör adına ETS Turizm bölge temsilcisi Fatih Yıldırım ve Mert Yılmaz katıldı. Yılmaz, konuşmasında; “Bu güzel günde Yeşilova’da geleceğin rehber adayları ile beraber olmak bizleri heyecanlandırıyor. Hızla gelişen turizm sektöründe her yıl farklı alanlarda deneyimli elemanlara ihtiyacımız var. Bu boşluğu özellikle Yeşilova İsmail Akın Turizm MYO gibi uygulamalı olarak derslerini görüp sektöre gelen siz genç arkadaşlar bizleri daha da ümitlendirmekte. Bu tür uygulamalı eğitim veren okulların artarak, öğrencilerin iş hayatına başlamadan önce deneyim kazanması her zaman bir adım önde başlamalarını sağlıyor. Öncelikle bu sektörde hayallerinin olması ve bu hayaller doğrultusunda hayat mücadelesine katılmalarını dile getiren Yılmaz, hayalleriniz için hep savaşın. Hiç bir zaman pes etmek yok. Turizm sektöründe böylesi güzel ve uygulamalı otelden mezun gençlere ihtiyaç var. Yeter ki isteyin” ifadelerini kullandı.

 Program öğrencilerin sektör ile ilgili sorularının cevaplandırılması ile son buldu.

Haber Merkezi