VEKİL İZZET AKBULUT'TAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

VEKİL İZZET AKBULUT'TAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili İzzet Akbulut 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı paylaştı. Akbulut mesajında;

"Bağımsızlığı için  ulus olmak için, uzun yıllar mücadele etmiş kahraman bir milletin gurur günü ve Cumhuriyet’in temel taşını oluşturan  Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış günü olan 23 Nisan’ı Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin geleceği, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir.

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek, yaşatacak olan sizlersiniz” sözüyle, çocuklarımıza olan güvenini ve inancını ifade etmiştir.

Bu günün büyükleri olarak bizler, geleceğimizin teminatı olan siz çocuklarımıza Atatürk ilke ve  devrimleri ışığında  Cumhuriyetimize sahip çıkacağımızın ve   barışın kardeşliğin egemen olduğu  daha güzel bir Türkiye ve dünya bırakmak için var gücümüzle çalışacağımızın sözünü veriyoruz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 104. Yıldönümünü kutluyor, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, başta çocuklarımız olmak üzere tüm dünya çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, selam ve saygılar sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi