Flaş Haber Yeni

“KUZU GETİR KOYUN GÖTÜR PROJESİ” İLE ÖĞRENCİLERİN, TEORİK BİLGİLERİ BECERİYE DÖNÜŞÜYOR

“KUZU GETİR KOYUN GÖTÜR PROJESİ” İLE ÖĞRENCİLERİN, TEORİK BİLGİLERİ BECERİYE DÖNÜŞÜYOR

 

Burdur Tefenni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı alanında hayata geçirilen “Kuzu Getir Koyun Götür Projesi” ile öğrencilerin, teorik bilgilerini beceriye dönüştürerek hayvansal girişimciliğin geliştirilmesine ve farkındalık oluşmasına katkı sağlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı  Mesleki ve  Teknik Liselerde   “Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı” alanlarından hayata geçirilen  projelerle öğrencilerin teorik bilgilere beceriye dönüşüyor. Uygulamalı eğitimlerini de alan öğrenciler, ülke hayvancılığına  önemli katkılar koyma üzere hazırlanıyor.  Geçerli yöntem ve teknikleri kullanan nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması, mesleki gelişmeleri takip eden ve kendini geliştiren bireyler yetiştiriliyor.

Bu kapsamda Burdur Tefenni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı alanında hayata geçirilen “Kuzu Getir Koyun Götür Projesi” ile öğrencilerimizin, teorik bilgilerini beceriye dönüştürerek hayvansal girişimciliğin geliştirilmesine ve farkındalık oluşmasına katkı sağlanmaktadır.

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü basın birimi aracılığı ile yayınlanan basın bülteninde:  “Bölgedeki hayvan sahipleri tarafından yeni doğan kuzular 3 yıllığına okula büyütülmek üzere bırakılmakta, bu kuzular öğrenciler tarafından yetiştirilmektedir. Yaparak yaşayarak öğrenme modeliyle hem uygulama dersleri daha verimli geçmekte hem de öğrencilerin motivasyonları artmaktadır.

Proje kapsamında okulda eğitim alan öğrenciler tarafından çevre köylerdeki vatandaşlardan alınan kuzuların aşılanması, tüm bakımların yapılması, gerektiğinde çoğaltılarak sağlıklı küçükbaş yetiştirilmesine de oldukça önemli katkılar sağlanmaktadır.” denildi.  Haber Merkezi