Flaş Haber Yeni

HÜPKİDS CAFE,  ÇOCUK OYUN VE ATÖLYE MERKEZİ AÇILDI

Burdur’da yeni bir işletme dada açıldı. İşletmeciliği iş kadını Zeynep Çetin’in yaptığı Hüpkids Cafe,  Çocuk Oyun ve Atölye Merkezi’nin açılışı  Burç Mahallesi İstasyon Caddesi  Burdur  adresinde 14 Temmuz 2023 Cuma günü saat: 15.00’da gerçekleştirildi.

Gerçekleşen açılışa; Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, siyasi parti, sivil toplum örgütleri başkan ve temsilcilerinin katıldı.

Açılışta konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz: "Ayaklarım koşa koşa geliyor yeni bir iş yeri açılışı duyduğumda çünkü biz artık Burdur’dan her şey olur mottosunu hayata geçiriyoruz. Burada kapalı yolla, cadde ile insanların yürüyüp alışveriş yapabileceği eğlenip dinlenebileceği alanlar oluşturmaya çalıştık ve bu alanda da son 3-5 yıl içerisinde inanılmaz bir dönüşüm başladı. Bu dönüşüme her ticari sektörden katılım olsun isterim. Bir kafeler caddesi formatına dönüşmüştü ve bu formatta artık buraya oturmaya başladı ama kafeler sadece gençlere, büyüklere değil çocuklara da hitap etmeliydi. Bu noktada da Zeynep Hanım demiş ki; biz buraya çocukların aileleriyle beraber vakit geçirebileceği bir işletme açalım çocuklar eğlenirken anneler ve babalar birlikte rahatlıkla vakit geçirsin. Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Bol bereketli, geliri bol olan bir kazanç diliyorum. Allah utandırmasın. Her yeni iş yerinde de arzumuz şu; Burdurlu Hemşehrilerimiz lütfen bu iş yerlerine sahip çıksın. Yani bir başka şehirde gidip avuç dolusu para harcadığınız yerlerde, Burdur’umuza geldiğinizde pinti davranmıyoruz. Kendi arkadaşlarımıza, kendi esnafımıza, kendi çocuklarımıza da lütfen sahip çıkalım. Hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın.” Dedi.

İşletme sahibi Zeynep Çetin gazetemize verdiği röportajında: “işletmemizi kurarken ki amacımız, ailelerimiz burada zaman geçirirken çocuklarımıza kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmesini sağlamak. Çocuklarımız, Çocuk Gelişimi mezunu eğitmenlerimiz sayesinde serbest oyun alanımız, kum havuzumuzda kaliteli vakit geçirebilirler.” İfadelerini kullandı.

Hale Pak