Flaş Haber Yeni

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Burdur Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ etkinlikleri kapsamında, KYK el sanatları sergisi ve müzik dinletisi gerçekleşti. KYK Asımın Nesli Yurt Müdürlüğü'nde 29 Mayıs Pazartesi günü saat 14.00’da düzenlenen etkinliklere, Burdur Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, Burdur İl Milli Eğitim Müdür Nesrin Kakırman, Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, Burdur Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamit Kayacıoğlu ve KYK Asımın Nesli Yurdu’nda kalan depremzede vatandaşlar katıldı.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve tün şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile  başlayan program, depremzede ailelerinin  çocuklarının çeşitli gösterileri ve oluşturdukları koro dinletisi ile devam etti. KYK yurtlarında konakladıkları süre boyunca depremzede kadınlar usta öğreticiler eşliğinde yaptıkları el sanatlarını sergilediler.

DEPREMZEDE AİLESİNDEN USTA ÖĞRETİCİLERE TEŞEKKÜR

Açtığı sergide konuşan Hataylı depremzede Emire Aşkaroğlu hocalarına teşekkür etti. Emire Aşkaroğlu Çağdaş Gazetesi İnternet Haber Sitesi personelimiz Hale Pak’a verdiği röportajda: “Kötü günlerimizde yanımızda olmalarından dolayı Usta öğreticilerimize teşekkür ediyoruz. Bize çok emekleri oldu. Onlara candan, gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Emire Aşkaroğlu konuşmasının devamında: “İş işlerken acılarımızı unuttuk. Onlarla bütün gün zaman geçirdik. Zamanlarını bize harcadıkları için onlara ne kadar teşekkür etsek azdır.” İfadelerini kullandı.

KORO ESERLER SESLENLENDİRDİ

Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği korosu birbirinden güzel eserler seslendirdi.

BELGE VERİLDİ

Program, usta öğreticilere teşekkür belgesi takdimi ile  son buldu. Belgeler katılımcı protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

ÇOCUKLARDAN BURDUR PROTOKOLÜNE TEŞEKKÜR MEKTUBU

Öte yandan programda depremzede ailelerinin çocukları Burdur Vali Yardımcısı İbrahim Özkan ve beraberinde protokol üyelerine  Burdur’da kaldıkları süre zarfında yakın ilgi ve alakalarından dolayı hayır sever Burdur halkına teşekkür  ettiklerini belirten birer mektuplarını sundular.  

Hale Pak 

hayat boyu öğrenme   burdur haberleri

 

burdur haberleri 

 

burdur haberleri

kyk asımın nesli