Flaş Haber Yeni

BURDUR’DA ENGELLİ BİREYLERE İŞ İMKANI SAĞLANACAK

BURDUR’DA ENGELLİ BİREYLERE İŞ İMKANI SAĞLANACAK

Burdur’da engelli bireylere iş imkanı sağlamak için ‘Engelsiz İş Atölyesi’ açıldı.

    

Burdur Valiliği, Burdur İş Kur Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Engellileri Koruma ve Yaşatma Derneği koordinesinde engellilerin iş hayatına kazandırılması için ‘Engelsiz İş Atölyesi’ açıldı. Konak Mahallesi Kalekapı Caddesi’nde açılan atölyede engelliler çalışma fırsatı bulacak.

Engelsiz İş Atölyesi açılış törenine Vali Türker Öksüz,  AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz,  İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Alb. Mustafa Güder, AK Parti İl Başkanı Mustafa Özboyacı, ve Burdur Engelliler Derneği İkinci Başkanı Asım Gümüş başta olmak üzere Daire Müdürleri, kurumların çalışanları, engelli bireyler ve aileleri katıldı.

Açılış töreninde konuşan Burdur Engelliler Derneği İkinci Başkanı Asım Gümüş: “Her birey bir engelli adayıdır. Engelli bireylerin toplumda tam olarak yer almaları için gereken desteği sağlamak, engellerin aşılması için çalışmalar yapmak ve engelli bireylerin haklarının korunması için farkındalık yaratmak adına bugün burada iş atölyemizin açılışı için toplanmış bulunmaktayız. Sayın Valimiz Türker Öksüz öncülüğünde İŞKUR İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Burdur Şubesi ve Burdur Engelliler Derneği işbirliği ile hazırlanan protokolle engellilerin çalışacağı atölyemizin, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu projede emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Açılış programında konuşan Burdur Valisi Türker Öksüz: "Bütün engelli kardeşlerimizi elbette toplumumuzun bir parçası olarak görüyoruz. Onların ihtiyaçlarıyla sorunlarıyla ilgilenmek bizim en başta gelen görevlerimizden biridir.  
Biz bütün engelli kardeşlerimizi toplumumuzun bir parçası olarak görüyoruz. Onların sorunlarıyla ilgilenmek bizim en başta gelen görevlerimizden biridir. Devletlerin gelişmişlik başarısı insanlara verdiği değerle ölçülür.  bu doğrultuda İnsanların doğuştan sahip oldukları her türlü haklarını kullanmaları,  onların hiçbir ayrım gözetmeksizin geleceğe güvenle bakmaları, toplumsal yaşama katılabilmeleri hayatlarının kolaylaşması elbette çok önemlidir ve devletlerin bu konuda  sorumluluk alması gerekmektedir. Engelli vatandaşların eğitim ve istihdam imkanlarını kolaylaştırmak,  barınma ve medeni ihtiyaçlarının karşılanmasını devletlerin en başta gelen görevleri olarak görüyoruz ve bu doğrultuda çalışmalar yapıyoruz. Biz, aslında gönüller arası köprüler kurmayı gönül almayı yardımlaşmayı ve dayanışmayı özümsemiş bir medeniyetiz. Bunu anlamda milletimizde bir arada olma onların ihtiyaçlarını karşılama ve engelli vatandaşlarımızın topluma entegrasyonunu sağlamada bizim en başta görevlerimizdendir. 
Engelli kardeşlerimiz sorunlarının çözümü için tüm yasal ve idari düzenlemelerden yapılmıştır ve faydalanıyorlar. 
 Biz engellilerimizle aynı hayatı paylaşıyoruz ve aynı havayı soluyoruz. Engelli vatandaşlarımızın hayatlarının kolaylaşması engelsiz iş merkezleri gibi atölyelere kavuşup, istihdam imkanlarına kavuşmaları bizler için çok önemlidir. İnşallah bu merkez, hayata tutunmaları, hayata entegre olmaları için önemli bir işlevi yerine getirecektir. Biz engelli kardeşlerimizin her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz." dedi.

Açılışın ardından Vali Türker Öksüz ve protokol üyleri tarafından atölye gezilerek, atölye hakkında bilgi alındı. 

  

 

HALE PAK