Burdur Belediyesi ve Antalya AKEV Üniversitesi’nin birlikte gerçekleştirecekleri “Yuva ol, dost kazan” projesinin tanıtımı yapıldı

Proje dahilinde para ödüllü sokak hayvanı yarışması yapılacak. Sokak hayvanı sahiplenen kişilere yüzde 100 burs verilecek. Sahiplendikleri, hayvanları bakmak şartıyla 4 yıl boyunca ücretsiz üniversitede okumaları sağlanacak. Burdur Belediyesi ve Antalya Akev Üniversitesi ortak bir sosyal sorumluluk projesinin altına imza attılar. “Yuva ol dost kazan” isimli projesini hayata geçirecekler.

Dün Burdur Belediyesi Fen İşleri Kampüsünde Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz, Antalya Akev Üniversitesi Vakıf Başkanı Sayın Ekrem Çalkılıç ve Akev Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamile Perçin Akgül’ün birlikte protokol imzaladılar. Gerçekleşen protokolle Antalya Akev Üniversitesi bu tarih itibariyle Burdur Belediyesi hayvan barınağından sahiplenilecek her hayvan için, sahiplenen kişiye yüzde 100 burs imkânı tanıyacak.   “Yuva Ol Dost Kazan projesi” hayata geçirilecek. Yine bu tarih itibariyle sahiplenilen hayvanlar için 28 Mayıs 2021 ‘de bir Güzellik ve Yetenek Yarışması düzenlenecek. Bu yarışmada dereceye girenler için verilecek para ödülü de yine Antalya Akev Üniversitesi sponsorluğunda sahiplerine dağıtılacak.

PARA ÖDÜLLÜ YARIŞMA 28 MAYIS’TA

Dün tanıtımı yapılan projenin kapsamında sahiplenilen  köpek cinsi  sokak hayvanları arasında  28 Mayıs 2021 tarihinde güzellik ve yetenek yarışması yapılacak. Yarışmaya birinci olan hayvan sahibine 15 bin TL, ikinci gelen hayvan sahibine 10 bin lira, üçüncü olan hayvan sahibine ise 5 bin lira nakit para ödülü verilecek.

HERKESE BURS

Hayvan sahiplenen herkese ise Antalya Akev Üniversitesi tarafından burs verileceği bildirildi.

ÖDÜLLER 4 EKİM’DE VERİLECEK

Projenin ,se  4 Ekim 2021 tarihinde hayvanların  sağlık ve fiziksel durumları ile ilgili kontrollerin yapılmasının ardından burs ve ödüllerin sahiplerine dağıtılmasının ardından sona ereceği aktarıldı.

BAŞKAN ERCENGİZ; “YERYÜZÜNDE YAŞAYAN DİĞER CANLILARA DA YAŞAM HAKKINI…”

Burdur Belediye  Başkanı Ali Orkun Ercengiz  proje protokol imza töreni öncesi yaptığı konuşmada; “Bugün hep birlikte hayırlı bir işe imza atacağız. Yeryüzünde yaşayan diğer canlılara da yaşam hakkını tanımamızın zorunlu olduğu bilinciyle Akev Üniversitesiyle birlikte bir proje gerçekleştirdik. Bu proje sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi ve sahiplenilen kişiler tarafından bu hayvanlara iyi bakılmasının neticesinde de bir ödüllendirme projesi” dedi.  

Halil İbrahim Kara