Pazarda alan memnun satan memnundu

Burdur’da yılın ilk canlı hayvan pazarı dün kuruldu.  Her hafta sonu Pazar günleri kurulan büyükbaş hayvan pazarı Kovid-19 salgın hastalığı ile mücadele kapsamında hafta sonu kısıtlaması dolayısıyla küçükbaş hayvan pazarı ile birlikte kurulmaya başlamıştı. Yeni yıl öncesi alınan karar dünde hassasiyetle kuruldu. Yılın ilk pazarında alanda memnun satanda memnundu. Çağdaş Burdur Gazetesi muhabirimize konuşan Burdur Merkez Taşkapı Köyü’nden Ferhat Çağlayan; “Hayvan Pazarına kuzu getirdik. Tanesi 930 liradan sattık. Toplam 8 kuzu verdim. Allah bereket versin.  Yılın ilk pazarı iyi. Allah devletimize zeval vermesin. Şükür çok çok iyiyiz. Şükretmesini bilene. Şükür diyene. Şükür iyiyiz” dedi.  Yağışların bu yıl çok az olduğuna dikkat çeken Çağlayan; “Allah’ım bundan sonra yağış bekliyoruz. Verir inşallah. Devletimize zeval vermesin” sözlerine yer verdi.
Gökçabağlı çoban Abdullah Macit, “Koyun pazarı 1,500 liradan 3 bin liraya kadar mal var” dedi. Pazara kuzu satmaya gelen Hüseyin Ot da pazarın iyi olduğunu söyledi.
 Büyükbaş hayvan yetiştiricisi Tahsin Erdönmez, “Büyükbaş hayvan fiyatları normal düzeyde devam ediyor. 11 aylık 12 aylık dana ve düveler,  5-6 bin liraya da hayvan var. 7-8-10-12 bin liraya da mallar var. Hayvan kesim şu anda 34-35 lira civarında. Tabi biraz daha artabilir. Artış te bekleniyor. Pazar (büyükbaş) normal düzeyde. Herkesin durumuna göre (bütçesine göre) alım-satım olabiliyor. Hesap meselesi” dedi.  

Halil İbrahim KARA