İlimizin en büyük işletmelerinden biri olan Varollar Grup, bu yıl da Ramazan Bayramı’nda süt üreticilerini mağdur etmedi. Burdur’da yaptığı yatırımlarla ve girişimlerle Burdur halkının gönlünde taht kuran Varollar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Baki Varol bayram boyunca üreticilerin sütlerini topladı. Lojistik, mermer, inşaat ve restoran sektörlerinde de faaliyet gösteren, Burdur Ticaret Borsası Başkanlığı döneminde Özelleştirilen Et Balık Kurumu Kombinası yaptığı girişimler sonucu Burdur’a kazandırarak   Burdur’un gururu haline gelen Baki Varol’un bu bayramda da süt toplamasına kooperatif başkanlarının yanı sıra sektör dışındaki kesimlerden de tebrikler geldi. 

“BAKİ VAROL ve KOOPERATİF FARKI BAYRAMDA SÜT KESİNTİSİZ ALINACAK” başlıklı paylaşımda bulunan Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu “Karamanlı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve İşadamı Baki Varol Bey üreticilerinin Sütlerini Bayram’da kesintisiz ve tavan fiyattan alıma devam edecek. Bazı firmalar ise hem Bayram’da süt çekmiyor diyor, hem de 1,70 kuruştan  alırız diyorlar. Madem çekmiyorsa niye alıyorsunuz. Yoğurt ve peynir fabrikanız mı var. Yoksa fırsatçılık yapıp 1.70 alıp tavan fiyattan satarak üreticiyi ezmeye mi çalışıyorsunuz. Her şey para değil. Biraz da itibarınız olsun. Madem süt çekmiyor kendini alın ve bu zorlu pandemi sürecinde ve Ramazan ayında halka dağıtın, hayrınız olsun. Bizlere her zaman destek olan, Bayramlarda bizi mağdur etmeyen Varollar Süt sahibi sayın Baki Varol abime ve Gökhan Varol kardeşime şahsım ve süt veren kooperatif üyelerimiz adına teşekkür ederim” sözlerine yer verdi.

ÖNCEKİ DÖNEM BORSA BAŞKANI BAŞAR’DA TEŞEKKÜR ETTİ

Önceki Dönem Burdur Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar paylaşımında; “Bayram da herkes süt alımını durdururken o yine taşın altına elini koymaktan vazgeçmedi bayramda süt almaya devam dedi. Teşekkürler Baki Varol Başkanım” dedi.

Halil İbrahim Kara