Burdur Turuncu Eğitim Anadolu Lisesi’nde mezuniyet sevinci yaşandı. Çendik Motel Kır bahçesinde geçtiğimiz Pazartesi günü gerçekleşen 2020-2021 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreninde 57 öğrenci aileleri ile birlikte mezuniyet mutluluğunu yaşadılar. Programın açılış konuşmasını yapan Kurum Müdürü Vahit Bulur; “2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet programımıza hepiniz hoş geldiniz. Biz öğretmenler gelişmenize etki eden faktörlerin başında geliriz. Bunun bilincinde olarak birlikte çalıştığımız süre içerisinde sizlere en iyiyi, en doğruyu be en güzelini vermeye çalıştık. Sizinle yorulup, o farklı sohbetlerinizi dinledik. Her insanın bir değer olduğu inancı içerisinde yeteneklerinizi ortaya çıkarıp, geliştirmeye gayret ettik. Çünkü bireylerin gizli kalan yetenekleri toplum için israftır. Bu inançla ufkunuza bir tutam ışık dolduysa ne mutlu bizlere” diye konuştu. Öğrencilerine bazı tavsiyelerde bulunan Müdür Vahit Bulur, “Kendinize güvenin, güvensizlik insanı başarısız kılar. Vatanınızı ve milletinizi sevin, yükselmesi için çalışan. Annenize, babanıza ve büyüklerinize saygıyı hiç kaybetmeyin” dedi.
ADALET KOMİSYONU BAŞKANI ARSLAN ÖĞRENCİLERE ÇALIŞMALARINI TAVSİYE ETTİ
“Saygıdeğer veliler, sevgili öğrenciler; aranızda bir veli olarak bulunuyorum. Her hangi bir görev gereği burada değilim. Benim kızımda Turuncu Eğitim Kurumlarında eğitim aldı” diyerek konuşmasına başlayan Burdur Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, hakim olarak öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu. “Çocuklar hayat bir maraton hiçbir zaman yarıştan kopmayacaksınız. Bireysel günlük başarılar hiçbir zaman önemli değil. Hayat şöyle bir maraton; dünü hiç yok. Hep yarını var. Bugünü var. Hep çalışmak var. Onun için başarılı olan arkadaşlarımız başarılı olduk diye sevinmesinler. Bu başarı onların sorumluluklarını bir nebze olsun daha da artırdı. Başarısız olan arkadaşlarımızda yine üzülmesinler, Çünkü başarısız olmaları demek bundan sonrada başarısız olacakları anlamına gelmez. Ben kendinden örnek vereyim. İlkokulda çok başarısız bir öğrenciydim. Ama ortaokul ve lisede çalıştım, çabaladım. Gayret ettim. Ve Allah nasip etti Ankara Hukuk’u bitirdim. Mesleğe atandım. Yani şunu diyeceğim, şimdi hakim olduk ama, çalışmak yine bitmiyor arkadaşlar. Yarın ki, öbür günkü duruşmalarımız var. Dolayısıyla hepinize daima çalışmanızı ideallerinize ulaşmak için elinizden gelen gayreti sarf etmenizi tavsiye ediyorum” sözlerine yer verdi.
DERECEYE GİRENLERE PLAKET VERİLDİ
Protokol konuşmaları öncesi Burdur Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, dereceye giren öğrencilere plaket verdi. Başarılarının devamını diledi. Okul birincisi Mert Gürhan, okul ikincisi Burcu Bulur, Okul üçüncüsü Duygu Korkmaz, okul dördüncüsü Ayşenur Semiz, Okul beşincisi Melike Kılınç ödüllerini Burdur Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan’ın elinden aldılar.
OKUL BİRİNCİSİ MERT GÜRHAN YAŞ KÜTÜĞÜNE KÜNYE ÇAKTI
Burdur Turuncu Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı okul birinci Mert Gürhan yaş kütüğüne plaket çaktı. Akabinde kısa bir konuşma yaptı. Gürhan konuşmasında; “Özel Turuncu Anadolu Lisesi öğrencisi olarak çok mutlu ve gururluyum. Baş öğretmenimiz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ sözünü örnek alıp, çok çalışarak bu günlere geldik” dedi.
PASTA KESİLDİ
Mezuniyet pastası kesimi ile devam eden programda kurum müdürü pastayı öğretmen arkadaşlarıyla kesti.
KEP ATTILAR
Geleneksel kep atma töreni ile devam eden program, müzikli eğlence ile son buldu.

Halil İbrahim kara