Trafik ekiplerince yük taşıyan araçlara yönelik üç günü kapsayan denetimlerde;  87 araca ceza kesildi, 48 araç trafikten men edildi

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından 16-18 Ocak tarihleri arasında yük taşıyan araçlara yönelik denetim düzenlendi. Denetimde, kontrol edilen 783 araç ve sürücüsü hakkında 87 araca ceza kesilirken, 48 araç trafikten men edildi.
Burdur Valiliği tarafından trafik polislerince uygulanan trafik denetimi sonucu hakkında yapılan açıklamada, “Güvenlik güçlerimiz tarafından vatandaşlarımızın huzuru ve trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen uygulamalara kapsamlı bir şekilde devam edilmektedir. Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 16-17-18 Ocak 2021 tarihleri arasında İlimiz genelinde Yük Taşıyan Araçlara yönelik yapılan kontrollerde 783 araç ve sürücüsü kontrol edilmiştir. Yapılan kontrollerde,  (18) araca/sürücüsüne, 31/1-A maddesi (Özelliklerine ve cinslerine göre, yönetmelikte nitelik ve nicelikleri belirtilen gereçleri, araçlarda bulundurmamak, kullanmamak veya kullanılır şekilde bulundurmamak), (23) araca/sürücüsüne, 31/1-B maddesi (Kamyon, çekici ve otobüslerde, takoğraf bulundurmamak, kullanmamak veya kullanılır şekilde bulundurmamak), (6) araca/sürücüsüne, 34. maddesi (Muayenesi yapılmamış araçla trafiğe çıkmak), (4) araca/sürücüsüne, 49/3 maddesi (Ticari amaçla yük ve yolcu taşıyan motorlu taşıt sürücülerinin; taşıt kullanma sürelerine aykırı olarak taşıt kullanması ve bunlara taşıt kullandırılması), (5) araca/sürücüsüne, 51.maddesi (Yönetmelikte belirtilen hız sınırını aşmak), (1) araca/sürücüsüne, 59. maddesi (Yerleşim birimleri dışındaki karayolunda, zorunlu haller dışında duraklamak veya park etmek, zorunlu hallerde gerekli önlemleri almadan  duraklamak veya park etmek) (5) araca/sürücüsüne, 65. maddesi (Taşıma kapasitesinin üstünde yük ya da yolcu taşımak). (25) araca/sürücüsüne ise Karayolları Trafik Kanununun diğer ilgili maddelerinden toplam (87) araca/sürücüsüne Trafik İdari Para Cezası uygulanmış, (48) araç trafikten men edilmiştir” bilgisi paylaşıldı.

HABER MERKEZİ