Kent merkezinde kapı kapı gezerek dolaşan Toplum Destekli Polisler, Evden ve İş Yerinden Hırsızlık olaylarının önüne geçebilmek amacıyla esnaflar ve ev sahiplerine bilgilendirme ve uyarılarda bulundu

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Burdurlu esnaflaraEvden ve İş Yerinden Hırsızlık olaylarına karşı bilinçlendirme çalışması gerçekleştirdi. Toplum Destekli Polisler, kent merkezindeki esnafları ve ev sahipleri kapı kapı gezerek, ülkemizde görülen Evden ve İş Yerinden Hırsızlık olaylarına karşı bilgilendirmelerde bulundu. Toplum Destekli Polisler, vatandaşların hırsızlık olayları ile nasıl karşı karşıya geldiğini ve nasıl tedbirler almaları gerektiği konusunda da bilinçlendirdi. Uyarılarını da sıralayan Toplum Destekli Polisler, şüpheli bir durumda hemen 112’yi arayarak, polise haber vermelerini istedi.
Evden ve İş Yerinden Hırsızlık olaylarının önüne geçebilmek amacıyla gerçekleştirilen bilinçlendirme çalışmasına yönelik Burdur İl Emniyet Müdürlüğü sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Evden ve İş Yerinden Hırsızlık olaylarının önüne geçebilmek amacıyla, TDP Şube Müdürlüğü görevlilerimizce vatandaşlarımıza dikkat edilmesi gereken hususlar ve alınması gereken tedbirler hakkında bilgilendirme yapıldı” ifadeleri kullanıldı.

Hayal GİRİŞİM