DSİ 18’inci Bölge Müdürlüğü tarafından Yassıgüme Köyünde tamamlanan arazi toplulaştırma çalışmaları sonucunda arazi tapuları teslim edildi

DSİ 18’inci Bölge Müdürlüğü, TİGH Projesi kapsamında Yassıgüme Köyünde gerçekleştirdiği araz toplulaştırma çalışmaları tamamladı. Projenin tamamlanması ile 1071 hektar alan için 1523 adet tapu, köy muhtarına teslim edildi.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında mütevazi bir şekilde yapılan tapu tesliminde köy muhtarına tapuların tamamı elden teslim edildi. Tapuların teslimiyle ilgili DSİ 18’inci Bölge Müdürlüğü tarafından sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Burdur merkez köyleri arazi toplulaştırma ve TİGH Projesi kapsamında bulunan Yassıgüme Köyünde, proje çalışmaları tamamlanan 1017 hektar alana ait 1523 adet tapu dağıtılmak üzere köy muhtarına teslim edilmiştir. Proje kapsamında 54 kilometre tarla içi yol yapımı gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında bulunan Sazak, Yazıköy ve Kumluca köyleri de tescil aşamasında olup en kısa sürede tapuları dağıtılacaktır” bilgisi paylaşıldı.

Hayal GİRİŞİM