Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, “Tefennililer olarak tüm Türkiye’ye örnek olalım” dedi.

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, ilçede yapılacak tören davetiyeleri, hayrat ve hediyelerin bugünden itibaren ‘davetiye fidanı’ ve ‘hediye fidana’ dönüştürülmesi için çağrıda bulundu. Başkan Alagöz konuya ilişkin olarak;  “Saygıdeğer Hemşerilerim! Son yıllarda yaşanan kuraklıklar, Orman yangınları ve telef olan milyonlarca ağacımız göz önüne alındığında geleceğimizi kurtarmak, bizden sonraki nesillere yeşil, yaşanabilir bir Türkiye bırakmak adına Belediyemizce farklı bir kampanya yapmaya karar verilmiştir.

DAVETİYE FİDANI – HEDİYE FİDAN

Kampanyamız gereği,  Düğün ve Nişan davetiyelerinin, Etkinlik davetiyelerinin, Ahirete intikal etmişlerimizin ruhuna dağıtılan Hayratların, Hasta ziyareti hediyelerinin, Doğum ziyaret hediyelerinin, Bugünden itibaren hediye ve Davetiye Fidanı’na dönüştürülmesini İlçe merkezinde veya köylerimizde ikamet eden tüm Tefenni’li hemşerilerimden önemle ve özellikle istirham ediyorum. Bu vesileyle Tefenni’liler olarak tüm Türkiye’ye örnek olalım.

HER FİDAN GELECEĞE OKSİJEN

İlçemizde bir karış çıplak dağ, tepe bırakmayalım. Gönderdiğimiz her kart, her davetiye ağaçtan imal ediliyor ve siz verdikten henüz 10 dakika sonra çöpteki yerini alıyor. Oku adına gönderdiğiniz her kumaş, basma, gömlek, havlu gönderdiğiniz ailenin düğün ve nişan töreninde bir başkasına dağıtılmak üzere depodaki yerini alıyor. Lakin göndereceğimiz veya hediye edeceğimiz her fidan toprakla buluşup gelecek nesillere yağmur, oksijen ve yeşil bir doğa olarak ulaşacak. Hatta bu uygulamamız sadece Tefenni değil Burdur’un tamamında hatta ve hatta Türkiye’mizin tamamında gerçekleşmelidir.

YENİDEN YEŞERTECEĞİZ

İnancım odur ki bu uygulama önümüzdeki yıllarda Ülkemizin en büyük derdi olan Kuraklığa ve Susuzluğa bile çare olacaktır. Talepleriniz veya temin edememeniz halinde hediye fidanlarımız maliyetine Belediyemiz iştiraki TEBAŞ A.Ş. tarafından istenen sayı ve şekilde tedarik edilecektir. O halde; Unutulmamak, unutturmamak, geleceğe en iyi mirası bırakmak için; israfı bırak, Geleceğe 1 Fidan Bırak Anlayışınızdan, katılımınızdan ve duyarlılığınızdan dolayı şimdiden siz değerli hemşerilerime teşekkür ediyor saygı, sevgi ve muhabbetlerimle selamlıyorum. Yeniden Yeşerteceğiz” açıklaması yaptı.

Mine KAYA