Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, “Temizlik faaliyetleri neticesinde 9 çuvalı sadece tek bir alanda olmakla beraber toplamda 29 çuval şişe ve şişe kırığı toplanmıştır” dedi.

Tefenni Belediye Başkanlığı temizlik ekipleri tarafından orman yangınlarını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında ormanlık ve mesire alanlarında temizlik yapıldı.
Temizlik çalışmalarında sadece bir alandan 9 çuval atık toplandığına dikkat çeken Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, vatandaşları atık konusunda duyarlılığa davet etti. Başkan Alagöz, “Bilindiği üzere orman yangınları, kundaklama, terör saldırıları, mangal ateşi, anız yakma, sigara izmariti, şişe ve cam kırıkları gibi birçok nedenden çıkabiliyor. Bugünlerde havalarında mevsim normallerinin çok üzerinde seyretmesi sebebiyle belediye personellerimiz mesire alanları ve ormanlık alanlarda temizlik faaliyeti gerçekleştirmiştir. Temizlik faaliyetleri neticesinde 9 çuvalı sadece tek bir alanda olmakla beraber toplamda 29 çuval şişe ve şişe kırığı toplanmıştır. Maalesef bu şişe ve şişe kırıkları sonuçları gözyaşı ile söndürülemeyecek bir felakete yol açabilir. Tüm vatandaşlarımızdan önemle rica ediyorum. Lütfen başta şişelerimiz olmak üzere tüm çöplerinizi poşetleyerek ilçe merkezimizdeki çöp bidonlarına atınız. Üzülerek söylüyorum ki, bu şişeleri ormanlık alanlara atan ve kıranların gözümde, ormanları terör veya kundaklama bahanesiyle ateşleyen teröristlerden hiçbir farkı yoktur.  Yanlış anlaşılmasın. içmeye karşı değilim. lakin içmekte bir kültür ve ahlak ister. Saygılarımla” açıklamasında bulundu.

Hayal GİRİŞİM