Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışmasında dereceye giren öğrenciler gerçekleşen törenle ödüllerine kavuştu.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışmasının Burdur ayağı sonuçlandı. Bu yıl 11’incisi düzenlenen yarışmaya ‘Görsel Eser’ ve ‘Ebedi Eser’ olmak üzere il genelinde ilk, orta ve liselerden 1079 eser katıldı. Her ilk orta ve liselerde il birincileri ödüllendirildiler. Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü ana hizmet binası Mahir İz Toplantı Salonunda 23 Haziran 2021 Çarşamba günü saat 15.00’da ödül töreni düzenlendi.  Burdur İl Milli Eğitim Müdür vekili Salim Oğuz, Yeşilay Cemiyeti Burdur Şubesi Sorumlusu Sümeyya Ay Kalaycı, Burdur MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Mustafa Yaprak, Alparslan Ali Can Bilim Sanat Merkezi Müdürü Tuncar Sakar tarafından dağıtıldı. Genç nesilleri sanatsal üretime teşvik etmek ve bu yolla bağımlılıkları ilişkin farkındalık oluşturmak amacıyla görsel eser ve ebedi eser olmak üzere 2 kategoride ilkokullar arasında Alpaslan Ali Can Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Eylül Elif Kurumlu il birincisi oldu.

GÖRSEL ESER DALI

Görsel eser dalında ortaokullar arasında Hüseyin Türker Ortaokulu öğrencisi Selma Ceylin Talayman birinci, liseler arası yarışmada Burdur merkez 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencisi Çağla Nur Nalcı il birincisi oldular.

EBEDİ ESER DALI

Edebi eser dalında ortaokullar arasında Burdur Şeker Ortaokulu’ndan Zeynep Afra Öznacar il birincisi oldu. Ödülünü ise sınıf öğretmeni Şifa Ertuğrul aldı. Liseler arası yarışmada ise Özel Alpaslan Ali Can Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Gürkan Tuna Tutuş il birincisi oldular ve çeşitli ödüllerle ödüllendirildiler.

Burdur İl Milli Eğitim Müdür vekili Salim Oğuz ödül takdimi sonrası yaptığı konuşmada, “Sevgili gençler, öğrencilerimizin velileri, değerli meslektaşlarım, 2017 yılından itibaren ülke genelinde düzenlenmeye başlanan sağlıklı nesil sağlıklı gelecek yarışmasının bugün buradaki ilk finalini ödül terörünü yapmış oluyoruz. Ben bu yarışmada dereceye giren tüm öğrencilerini tebrik ediyorum özellikle bağımlılık gibi toplumun hassas bir noktası olan bağımlılık hastalığı mücadele ile ilgili gençlerimizin öğrencilerimizin farkındalığının olması bu bilince sağlıklı nesil sağlıklı gelecek ifadesi yer alıyor zaten geleceği bu şekilde taşımak bizimde temennimiz ve çalışmamızda Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu şekilde olacaktır” şeklinde konuştu.

Halil İbrahim KARA