Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Burdur MAKÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özkan Elmas, ilimiz küçükbaş hayvancılığının gelişmesine yaptıkları katkılardan dolayı Burdur Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Mustafa Yıldız’ı makamında ziyaret ettiler. Teşekkürlerini sundular.

BAŞKAN YILDIZ, REKTÖR KORKMAZ VE EKİBİNE PLAKET TAKDİM ETTİ

Çarşamba günü İbrahim Zeki Burdurlu Caddesi Hızır İlyas Mahallesi Burdur adresindeki birlik binasında saat 16.30’da gerçekleşen ziyarette karşılıklı plaket ve hediye takdiminde bulunuldu.  Burdur Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Mustafa Yıldız ilk plaketi MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’a sundu. Takdim öncesi kısa bir konuşma yapan birlik başkanı Mustafa Yıldız; “Küçükbaş hayvancılığının gelişmesine yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz hocam” diye konuştu.

REKTÖR KORKMAZ BAŞKAN YILDIZ’A ÖNCE TEŞEKKÜR, SONRA TAKDİMDE BULUNDU

Plaket takdiminin ardından duygu ve düşüncelerini ifade eden MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Korkmaz; “Üniversitemizin saha çalışmalarında vermiş olduğunuz gönülden destek, işbirliklerinden dolayı ben de size teşekkür etmek istiyorum. Göreve geldiğimiz andan itibaren bu hiç azalmadı. Burdur’un küçükbaş yetiştiriciliğinin sorunlarının çözülmesi, geleceğe daha güçlü bakılması, üniversitemizin bilgi birikiminin sektöre aktarılmasında üstlenmiş olduğunuz öncü rolle aracılığınızdan dolayı da gerçekten teşekkür ederim. Bunu bir bürokratik laf olarak etmiyorum. Samimi olarak söylüyorum. Nereye, nasıl, nerede olması gerekiyorsa orada yer aldınız. Bizde bugün arkadaşlarımızla size bulunduğunuz makamınızda bir teşekkür ziyaretine geldik. Sizde bize bir teşekkür plaketi verdiniz. Onun için ben ayrıca bu inceliğinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Üniversite üretilen el dikimi futbol topu, süt ile bastırılan kitaplardan hediye etti.

BİRLİKTE FOTOĞRAF ÇEKİLDİ

Program Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Burdur MAKÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özkan Elmas’a plaket takdimi ile devam etti. Birlikte fotoğraf çekimi ile son buldu.

Halil İbrahim Kara