Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, “Çocuklarımıza mutluluk yaşatabiliyorsak ne mutlu. İnşallah bu şekilde toplum, polis ve kamu görevlileri iç içe, mutlu ve huzurlu bir Türkiye inşa ederiz” dedi.

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Gençlik için El Ele isimli ÇOGEP Projesi kapsamında uçurtma şenliği düzenlendi. Uçurtma Şenliğine Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram katıldı.
ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE UÇURTMA UÇURDULAR
Uçurtma Şenliğinde toplum destekli polisler başta olmak üzere polis memurları, öğrencilerin uçurtmalarını birlikte hazırladı. Öğrenciler polis ağabeyleri ve ablalarıyla birlikte uçurtmaları semaya bırakmanın mutluluğu yaşadı. Bazı öğrencilerin uçurtmaları gökyüzünde tutma çabaları ise renkli görüntüler oluşturdu. Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram da öğrencilerle birlikte uçurtma uçurdu.
Öğrencilerin keyifli bir gün geçirmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, “Burdur Emniyet Müdürlüğü diğer kamu kurumlarımızla birlikte başta Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz olmak üzere Valiliğimiz koordinesinde Gençlik için El Ele isimli ÇOGEP Projesi kapsamında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüzün organizesiyle yaklaşık 120 çocuğumuz başlarında öğretmenleri, polis ağabeyleri ve ablaları ile burada uçurtma şenliği düzenliyoruz. Yazın son güzel günlerin bu şekilde geçirelim istedik. İmkanları daha az olan çocuklarımızdan seçmeye gayret ettik, onların faydalanmasını istedik. Görüyorsunuz hep birlikte yiyorlar, içiyorlar, eğleniyorlar ve çocuklarımıza güzel bir gün yaşatmaya çalışıyoruz” dedi.
Vali Yardımcısı İbrahim Özkan ise “Çocuklarla beraber bir arada bulunmak çok güzel. Emniyet teşkilatımızın her zaman Toplum Destekli Polislik kapsamında vatandaşla, geleceğimizin güvencesi çocuklarımızla, gençlerimizle beraber olma, bir arada çalışma yapma temelli projesi kapsamında burada hep beraber birlikteyiz. Pandemi akla geliyor ister istemez, hepimiz ayrı, tecrit edilmiş, izolasyonda yaşıyorduk, aşı ve önlemlerle beraber bir nebze olsun, bir esneme bir araya gelebilme mümkün oldu. Bu kapsamda da geçen seneden beri yürütülen proje uygulamalı çeşitli platformlarda devam ediyor. Bugün de ortaöğretim öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve daire müdürlerimizle beraberiz. Çocuklarımıza mutluluk yaşatabiliyorsak ne mutlu, inşallah bu şekilde toplum, polis, kamu görevlileri iç içe mutlu huzurlu bir Türkiye inşa ederiz” diye konuştu.  Uçurtma Şenliği, öğrencilere ikramlarda bulunulması ile sona erdi.

Hayal GİRİŞİM