“2020 yılı çok zor yıl oldu. Sıkıntılı bir yıl oldu. Sadece Türkiye’de mi? Hayır, tüm dünyada zor oldu. Pandemi maalesef insanlığı çok etkiledi. Ekonomileri çok etkiledi” dedi

AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Bayram Özçelik, 2020 yılı genel değerlendirmesinde bulundu, 2021 yılı beklentilerini Burdur kamu oyuna açıkladı. Çağdaş Burdur Gazetesi Muhabirimiz Halil İbrahim Kara’ya özel röportaj veren Milletvekili Bayram Özçelik,  “TBMM 26 Ocak’a kadar ara verdi. Malumunuz olduğu üzere 2021 bütçesini Kasım ayından beri meclisimizde hem bütçe görüşmelerini hem bütçe komisyonunda hem genel kurulda görüşmelerini yaptık. Bu yıl bütçe görüşmeleri biter bitmez 2 tane daha ülke için faydalı olacak yasal düzenlemeyi yaptık. 2 hafta daha çalışıldığı için meclisimiz 26 Ocak 2021’e kadar ara verdi. Tabii bu arada hem meclisin içerisinde çaycılar, şoförler ile bazı milletvekili arkadaşlarımız da pozitif vakalara rastlandı.  Tekbir amacı ile çalışmalara ara verdik. Bizde seçim bölgemize geldik. İlimize geldik. İlimize programlar yapıyoruz. Ziyaretler gerçekleştiriyoruz.  Kamu yatırımları ile ilgili kurum müdürlerimizden brifingler alıyoruz. İlimizin Valisi ile bir çok değerlendirmelerde bulunuyoruz. Bu dönmede yapmak istediğimiz zevk aldığımız, mutlu olduğumuz vatandaşımız ile olan bire bir görüşmeler. Ziyaretler. Şehir içerisinde, çarşımızda, esnafımızla bir araya geliyoruz. Birkaç gün sonra nasip olursa 10 ilçemizde ziyaretlerde bulunacağız. Altınyayla, Çavdır, Gölhisar ve Yeşilova’dan başlayacağız sonra Karamanlı, Tefenni, Kemer, Çeltikçi, Ağlasun, Bucak’a ziyaretlerimizi de yapmış olacağız. 2020 yılını kime değerlendirmesini isterseniz herkes şunu söyler; ‘2020 yılı çok zor yıl oldu. Sıkıntılı bir yıl oldu. Sadece Türkiye’de mi? Hayır tüm Dünya’da zor oldu. Pandemi maalesef insanlığı çok etkiledi. Ekonomileri çok etkiledi.” dedi.
“SALGINLA MÜCADELEDE HIZLI KARARLAR ALDIK”
Covid-19 salgın hastalığının aynı şekilde ülke yönetimlerini de etkilediğini savunan Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Ama şunu ifade edeyim ki; salgınla beraber hükümetimizin özellikle üstünü vurgulayarak söyleyeceğim bir şey. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde Bilim Kurulunun aldığı kararla, Sağlık Bakanlığımızın ortaya koyduğu görüşlerle hemen Cumhurbaşkanımızın siyasi olarak ta aldığı kararlarla beraber salgınla mücadelede, salgınla ilgili tedbirleri çok hızlı alan ülkelerden birisi olduk” sözlerinin altını çizdi.
Özçelik, “Dünya Sağlık Örgütü’nün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne Pandemi ile mücadelede en iyi etkin kararlar alan ülke olduğumuzu bize söyledi” sözlerine vurgu yaptı.
“YAŞLILARINI ÖLÜME TERK ETTİLER”
Vekil Özçelik konuşmasının devamında; “Biz ta başından beri bununla ilgili çalışmaları yaptık. Bakın, salgının ilk aylarında Avrupa’nın o gelişmiş, ilerlemiş olarak gördüğümüz ülkelerini nasıl perişan hale düştüklerini, insanlarını, yaşlılarını koruyamaz hale geldiklerini çok net gördüm. İtalya’da, Hollanda’da gördük. Belçika’da, İspanya’da İngiltere’de gördük. Adamlar huzur evlerinde sağlık personeli dahi gönderemediler. Yaşlılarını tamamen ölüme terk ettiler” iddiasında bulundu.
BİZ NE YAPTIK?
Pandemi sürecinde ülkemiz tarafından yapılan çalışmaları da paylaşan Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik; “Basit ise eğer, birileri basit algılıyorsa, 154 ülkeye salgının ilk aylarında ülkemiz adına yardım gönderdik. Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına bu yardımlar yapıldı. 2020 yılının o zorlukları geride kaldı” dedi.
“2021 YILINDA DAHA GÜZEL, DAHA ÇOK YATIRIM YAPILACAK”
Şimdi aşı ve salgındaki düşüşlerle beraber normale dönerken ve normale döndükten sonra esas em büyük mücadele o zaman olacak. O zaman çok çalışacağız. O zaman çok üreteceğiz. 2020 yılında kaybettiğimiz açığı 2021 yılında süratle kazanmamız gerekiyor. 2021 yılında ekonomik değerlerin yükselmesi, esnafımızın sıkıntılı geçen sürelerinin ortadan kalkması, piyasaların canlanması, bununla beraber sosyal hayatın, üniversitelerin, okulların hareketlenmesi yani yeniden bir dönüşün çok süratli bir şekilde yapılmasını arzu ediyoruz. Ama biz siyasetçiler şuna da baları; 2021 yılında Burdur iline yatırımların daha fazla nasıl geleceğine bakarız. Bununla ilgili görüşmelerimizi tabii ki yapıyoruz. Sizde yakından takip ettiniz. Gençlik ve Spor Bakanımız geldi. Müthiş bir şekilde yatırım elde ettik. Rakamı açıklamıyoruz. 100 kusur trilyonun üzerinde yatırımı biz almış olduk. kazandırdık. Altınyayla, Çavdır, Gölhisar, Karamanlı, Tefenni, Kemer, Çeltikçi, Ağlasun, Bucak, Yeşilova bir tesis kazandırdık. Okullarımızda öğrencilerimiz için spor salonları yatırıma girdi. Sentetik yüzeyli futbol hasaları yapılacak. Bucak’ta yüzme havuzu, kapalı spor salonu yapılacak. Ha keza Gölhisar’da yüzme havuzu yapılacak. Bunlar 2021 yılının sadece bir bakanlık yatırımları. Diğer bakanlıkları düşünürsek inşallah daha güzel ve daha çok yatırımlar yapacağız” diye konuştu.
“TBMM, 2021 YILINI İSTİKLAL MARŞI YILI KABUL ETTİ”
“FAALİYETİN MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ’NDE YAPILMASI İÇİN DE TALEPLERİMİZ OLDU”
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 2021 yılının  ‘İstiklal Marşımızın kabulünün 100 yılı olması dolayısıyla “İstiklal Marşı Yılı’ ilan ettiğini belirten Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Dolayısıyla Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olarak hem Cumhurbaşkanlığımızla görüşmelerimizi yaptık. O gün konuşmamda da söyledim. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2021 yılında İstiklal Marşımızı çocuklarımıza daha iyi öğretme kazandırma, bilgilendirme için yapacağı her türlü faaliyetin Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde yapılması için de taleplerimiz oldu. Onları da takip edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Halil İbrahim KARA (ÖZEL)