Bir fabrikada işçi olarak çalışan 2 çocuk annesi Gülfidan Topcu (39), Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi

Eğitim Kenti Burdur’da yeni bir başarı hikâyesi daha ortaya çıktı. Burdur’da 2 kız çocuğu annesi Gülfidan Topcu(39), 4 yıllık Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü başarılı bir şekilde tamamladı.  Halen bir fabrikada işçi olarak çalışan Gülfidan Topçu, formasyon eğitimini de aldığını belirtti. Öğretmen olarak atanabilmek için Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) hazırlıklarına başladığını söyledi. Çağdaş Burdur Gazetesi Muhabirimiz Halil İbrahim Kara’ya özel röportaj veren Gülfidan Topcu; “2 Kız çocuğu annesiyim. İlkokulu Atatürk İlkokulunda, ortaokulu Yeşilova Harmanlı okulunda okuyarak, eğitim hayatımı tamamlamıştım. Evlendikten sonra 28 yaşında Açık Liseye kayıt oldum. Bu okulu 4 yılda tamamladım. Özel sektörde işçi olarak işe devem ederken tekrar Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’ne kayıt olarak ‘Türk Dili ve Edebiyatı’ bölümünü  okudum.  Dört yıllık okulu 4,5 yılda tamamladım. Hem çalışıp hem de okumak beni biraz zorladı. Mezun olduktan sonra formasyon eğitimi aldım. Yani öğretmenliği hak etmişimdir inşallah. Öğretmen olabilmek için KPSS’ye çalışmaya başladım. Zaten ben önceden okumayı çok istiyordum. Ama bazı koşullardan dolayı maalesef eğitimime devam edememiştim. Böyle olunca da akrabamın da desteği ile tekrar okumaya başladım. Bu yıl KPSS ye gireceğim. Hedefim 80’in üzerinde puan almak. Tabii Yüce Allah’ın takdiri. Allah’ım nasip ederse olur inşallah” sözlerine yer verdi.
“Okumaya Nasıl Vakit Ayırdınız?” sorumuza yanıt veren başarılı anne Gülfidan Topcu, “Genelde akşamları ders çalıştım. İşten geldikten yemeğimi yiyor, biraz dinlendikten sonra dersime çalışmaya başlıyordum” dedi.

AİLE BOYU EĞİTİM ALIYORLAR
Baba Veli Topcu (47), eşi Gülfidan Topcu’ya her daim destek olmuş. Topcu ailesinin büyük kızı Emine Topcu(20), Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü 2 sınıf öğrencisi, diğer kız çocuğu ise 15 Temmuz Anadolu Lisesi’nde okuyor.

Halil İbrahim KARA (ÖZEL)