Burdur Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, “Bugün öğrencilerimiz ile birlikte onun bırakmış olduğu kütüphanede bir araya geldik ve onu konuştuk. Bizler biliyoruz ki Emin Amcanın kütüphanesinde sobası hep yanmalı ve çocuklarımız buradan devamlı istifade etmeliler” dedi

Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Kağılcık Köyüne kütüphane kuran kitap aşığı Emin Akay’ın vefatının sene-i devriyesi nedeniyle ziyarette bulundu. Merhum Emin Akay’ın kurduğu kütüphaneyi ziyaret eden Müdür Çay, kütüphanenin sobasını elleriyle yaktı. Kütüphanede öğrencilerle buluşan Müdür Çay, öğrencilerle kitap sever Merhum Emin Akay hakkında konuşarak, rahmet diledi.

Müdür Çay, “Geçtiğimiz yıl 2 Mart’ta aramızdan ayrılan Emin amcamızın üzerimizde bırakmış olduğu o kitapsever duruşunun etkisi halen devam etmektedir. O nedenle bugün öğrencilerimiz ile birlikte onun bırakmış olduğu kütüphanede bir araya geldik ve onu konuştuk. Bizler biliyoruz ki Emin Amcanın kütüphanesinde sobası hep yanmalı ve çocuklarımız buradan devamlı istifade etmeliler”  açıklamasında bulundu.  İl Müdürü Emre Çay, ziyaretinde Emin Akay’ın mezarını ziyaret ederek, dua etti.

Hayal GİRİŞİM