Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğretmen ve öğrencileri tarafından üretilen Sensörlü Dezenfektan Cihazının, Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’a tanıtıldı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğretmen ve öğrencileri tarafından Sensörlü Dezenfektan Cihazı üretti. Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Sensörlü Dezenfektan Cihazının tanıtımına katılmak üzere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Sensörlü Dezenfektan Cihazını inceleyen Müdür Emre Çay, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.
Müdür Çay, “Tüm dünyayı sarsan koronavirüs salgını birçok alanda olduğu gibi eğitime olan bakışı da değiştirdi. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığımız koronavirüs salgını ile mücadele günlerinde atağa geçerek mesleki ve teknik okullarımızda maske, dezenfektan, koruyucu siperlik, ısı ölçer, tek kullanımlık önlük, solunum cihazı, ultrasonik cerrahi maske makinası, N95 maske makinesi video laringoskop cihazı ve maske makinesi gibi pek çok ihtiyaç duyulan araçları üreterek, Türkiye’nin koronavirüs mücadelesinde hayati görev üstlendi. Maskeden el dezenfektanına, solunum cihazından temassız termometreye kadar birçok ürün, MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarımız tarafından üretildi. Pandemi döneminde mesleki ve teknik liselere karşı olan toplumsal algı değişti ve üretime dayalı eğitimin önemi bir kez daha kendisini gösterdi” açıklamasında bulundu.

HABER MERKEZİ