Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Mobil İletişim tırı dün Burdur’a geldi. İçerisinde sanal manken, üç boyutlu sanal kutu, sihirli ayna, harekete duyarlı ekran, yeşil perdenin bulunduğu ‘Mobil İletişim Tır’ı  16 Nisan 2021 Cuma gününe kadar Burdur Cumhuriyet Meydanı eski Belediye binası önünde  kalacak, 12.00-19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

İLK ZİYARETÇİ VALİ VE BERABERİNDEKİ AK PARTİ İL BAŞKANI

Dijital ekranda Fatih  Sondaj Gemisi ve  Bayraktar İnsansız hava aracının tanıtımının yapıldığı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Mobil İletişim tırının ilk ziyaretçisi Burdur Valisi Ali Arslantaş ve beraberindeki Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi oldu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürü Esen Diler, Burdur Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hasan Taşdemir,  AK Parti Gençlik Gençlik Kolları Başkanı Yunus Erkan, Burdur Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Kürşat Tuncel, Çağdaş Burdur Gazetesi Sahibi Hasan Ali Daldal, Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Burdur Şubesi Başkanı Yusuf Tortop’unda hazır bulunduğu ziyaret dün saat 10.00’da gerçekleşti.

HEDEF VİZYON PROJELERİ HALKA ANLATMAK

Burdur Valisi Ali Arslantaş’ı tırın konuşlandığı alanda karşılayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürü Esen Diler verdiği bilgide; “Türkiye’nin güçlendirilmesi, ‘Güçlü Türkiye’ markasına katkı koymayı vizyon olarak belirlemiş durumda. O nedenle bu yıl da 52 vilayeti ziyaret edecek dijital tırımızı Edirne’den yola çıkardık.  2022 Şubat ayında Şırnak’ta son bulacak ziyareti. Milli tarihi değerlerimizi ve vizyon projelerimizi halkımıza anlatmaya hedefleyen bir tırımız. Umarım Burdur Halkı da beğeni ile izleyecektir” sözlerine yer verdi.

VALİ ARSLANTAŞ; “…GÜZEL FAALİYET OLDUĞUNU GÖRDÜK”

Tırı gezdikten sonra kısa bir değerlendirme yapan Burdur Valisi Ali Arslantaş; “İletişim Başkanlığımızın tırı, bugün itibari ile vatandaşlarımızın ziyaretine açıldı. Ülkemizin Milli gururu olmuş projelerin tanıtıldığı, çalışma sistemlerinin belki küçük oyunlarla deneyimlendiği tanıtım amacı ile hazırlanmış güzel bir faaliyet olduğunu gördük” diye konuştu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürü Esen Diler ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Halil İbrahim Kara