AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, “Maske, mesafe ve temizlik kurallarına özellikle dikkat etmenizi istirham ediyorum” dedi

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni tedbirlere eksiksiz uyulmasına yönelik çağrıda bulundu.
Burdurluların yeni tedbirlere hassasiyetle uymasını isteyen Milletvekili Uğur, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası salgınla mücadelede uygulanacak olan yeni tedbirleri açıkladı. Hafta içi her gün gece 21.00 ile sabah 05.00 arası sokağa çıkma kısıtlaması, Hafta sonları Cuma akşamı 21.00’den, Pazartesi saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma araçlarını kullanamayacaktır. Cenaze ve nikah törenleri en fazla 30 kişi ile sınırlandırılacaktır.  AVM girişlerinde HES kodu sorgulanacaktır. Evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı kutlaması gibi etkinlikler yapılmayacaktır. Kısıtlamalar Salı akşamından itibaren uygulanmaya başlanacaktır. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası salgınla mücadelede yeni tedbirlerin getirildiğini duyurdu. Burdurlular olarak bu kurallara hassasiyetle uyulması için özen gösterelim. Hepimizin sağlığı için alınan kararları yasak olarak değil, tedbir olarak görelim. Salgına karşı artık hep birlikte mücadele etmek zorundayız. Bu sebeple Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına özellikle dikkat etmenizi istirham ediyor, herkese sağlıklı günler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Hayal GİRİŞİM