Tacettin Dergahında gerçekleşen anma programına Burdur’dan katılım oldu

Büyük Birlik Partisi Kurucu Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, vefatının 13’üncü seneidevriyesinde kabri başında anıldı.

 Büyük Birlik Partisi Kurucu Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, vefatının 13’üncü seneidevriyesinde kabri başında anıldı.Kahramanmaraş’ın Göksu ilçesinde geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Kurucu ve ilk Genel Başkan’ı Muhsin Yazıcıoğlu, kabri başında sevenleri tarafından Ankara’da Taceddin Dergahı’ndaki kabri başında dualarla anıldı.

Vefatının 13’üncü yılında da Muhsin Yazıcıoğlu’nu yalnız bırakmayan sevenleri Türkiye’nin dört bir yanından Yazıcıoğlu’nun kabrine akın etti. Geçtiğimiz Cuma günü gerçekleşen anma programına

Taceddin Dergahı’ndaki anma törenine, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Samet Bağcı ile  Burdur dahil çeşitli illerden partililer katıldı.

Burdur Ziya Selçuk Ercan, Alperen Ocağı Burdur Şubesi Başkanı Halil İbrahim Çelik’inde katıldığı programda konuşan  Genel Başkan Destici, , Yazıcıoğlu’nu ve dava arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla yad ettiklerini ifade ederek, şunları söyledi.

Genel Başkan Destici konuşmasında “Bizler Muhsin Yazıcıoğlu’nun ve hepimizin davası olan İlayı Kelimetullah ve birlik davasının sonuna kadar başarıya ulaşması için mücadele edeceğiz. Yine aynı şekilde şehit liderimizin ve onunla birlikte şehadete yürüyen arkadaşlarımızın şehadet sürecinin, hukuk davasının da sonuna kadar takipçisi olacağız.”sözlerine yer verdi.

Destici’nin, Yazıcıoğlu’nun kabrine gül bırakmasının ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Törenin ardından Alperen Ocakları Genel Başkanı Bağcı öncülüğünde partililer, Yazıcıoğlu’nu anma programının yapılacağı Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu’na kadar yürüdü. Halil İbrahim Kara