• AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Burdur Belediyesi’nin meydan düzenlemesi çalışmaları kapsamında dün sabah saatlerinde Cumhuriyet Parkı  girişindeki çam ağaçlarının kesilmesine tepki gösterdi. CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’e göndermede bulunan Başkan Mengi ve beraberindeki partililer, Göker’in siyah beyaz resmini parkın içerisindeki çam ağacına astılar. Daha sonra zincirle bağladılar.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Burdur Cumhuriyet Parti önünde kesilen 2 ayrı çam ağacının kesilmesine tepki gösterdi. Burdur Belediyesi’nin meydan düzenlemesi kapsamında Cumhuriyet Parkı girişindeki çam ağaçlarının kesilmesine tepki gösterdi. Dün saat 13.30’da kesimi yapılan ağaçların bulunduğu parkın önünde yazılı basın açıklamasında bulundu.  Açıklamasında CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’e göndermede bulunan Başkan Mengi; “Buradan CHP’li milletvekili Mehmet Göker’e çağrı yapıyoruz; bir ağaç için yaptığınız bütün eylemleri hatırlattır ve burada yapılan ağaç katliamı için eylem yapmaya Cumhuriyet Meydanına davet ediyoruz ve kendinizi zincirle ağaca bağlamanızı bekliyoruz” dedi.

CHP Burdur  Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, Gençlik Kolları Başkanı Yunus Erkan, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık ve parti yönetim kurulu üyelerinin de  hazır bulunduğu basın açıklamasında konuşan Başkan  Mengi şu iddialarda bulundu: “ Hatırlarsanız 2013 yılında Gezi olaylarında CHP’liler ve terör örgütleri gezi parkında bir ağacı bahane edip bütün Türkiye de ortalığı yangın yerine çevirip, ülkemizin huzurunu kaçırmak ve hükümeti devirme planları içine girmişlerdi. Ama milletimiz bu oyunu görmüş ve asla bu tarz girişimlere prim vermemiş ve her seçimde gerekli cevabı demokratik yolla vermiştir.  Burdur’umuzda da 2013 yılında Gazi caddemizde AK partili belediyemiz tarafından Gazi caddesi kaldırım düzenlemesi yapılırken bir ağaç yüzünden şimdiki CHP milletvekili Mehmet Göker Gazi caddesinde ortalığı birbirine katmış, AK Partili belediye başkanımız ile partililerimizin üzerine yürümüş, huzur kenti Burdur’umuzun huzurunu kaçırmak istemiş ve siyasi rant devşirmek istemişti.  Aynı CHP zihniyeti; vekiliyle, il başkanıyla, CHP’li belediye başkanıyla Hastane İnşaatı şantiyemizi basarak yine ağaçları bahane etmiş ve ortalığı birbirine katmak istemişlerdi. Burdur Kamuoyunun kendilerine gösterdiği tepki nedeniyle Kentimizin huzurunu bozamamışlar ve geri adım atmak zorunda kalmışlardı. Bunla da yetinmemişler Burdur Salda gölümüzün etrafına yıllarca CHP’li İlçe Belediyesi çullanmış ve pislikten geçinmeyen Salda gölü Cumhurbaşkanımız tarafından Özel Çevre Koruma alanı ilanı talimatı verilerek ÖÇK alanına alınmış ve herkesin temiz bir şekilde faydalanması için Millet Bahçesi projemizi gerçekleştirmiştir. Fakat; kendi rantları ellerinden gittiği için CHP’liler aylarca eylem yapmış ama bütün milletimizin temiz bir şekilde faydalandığı bir proje ortaya çıkınca yine mahcup olmuşlardı. Şimdi burada Cumhuriyet Meydanındayız, CHP’li Burdur Belediyesi Cumhuriyet Meydanında basit bir kaldırım düzenlemesini 1 yıl oldu hala bir türlü bitirememiştir. Yaparken de bir çok ağacı kesmiş ve ortadan kaldırmışlardır. Bu günde yine birçok ağacı görüldüğü üzere CHP’li belediye kesmiştir. Ne gariptir ki kendilerine gelince Maalesef CHP milletvekili ve teşkilatı 3 Maymunu oynamaktadırlar. Ne görüyorlar, ne duyuyorlar ve ne de söyleyebiliyorlar.  Buradan CHP’li milletvekili Mehmet Göker’e çağrı yapıyoruz; bir ağaç için yaptığınız bütün eylemleri hatırlattır ve burada yapılan ağaç katliamı için eylem yapmaya Cumhuriyet Meydanına davet ediyoruz ve kendinizi zincirle ağaca bağlamanızı bekliyoruz” 

Haber Merkezi