Flaş Haber Yeni

MAKÜ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ BURDUR’UMUZA ÇOK YAKIŞTI

2015 yılında itibaren iki dönem halinde 8 yıllık rektörlük yaptığım Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizden sevindirici bir haber almanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum.

Rektörlük yaptığım 8 yıllık süreçte başta hayvancılık alanında olmak üzere spordan turizme, girişimcilikten sosyal projelere kadar hemen her alanda “kentine yönelen üniversite“ anlayışıyla hareket ettik. Deyim yerindeyse biz üniversite olarak bir pergel gibi davrandık; bir ayağımızla kendi kampüsümüze basarken, öbür ayağımızla bütün Burdur’u kucakladık. Bu anlayışımızın bir yansıması olarak, bundan tam 6 yıl önce Burdurun sağlık alanındaki hayallerine kapı aralamak için MAKÜ Diş Hekimliği Fakültemizi 03.07.2017 tarih ve 2017/10549 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile hayata geçirdik.

Resmi kararın alınmasından hemen sonra hem fakülte binamızı hem de ona bağlı olarak çalışacak Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemizin şehrimize bir an önce hizmet verebilmesi için bina inşaatlarına başladık. Burdurlu hemşerilerimizin Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemizden daha kolay ve hızlı bir şekilde hizmet alabilmesi için şehir merkezindeki eski yerleşkemizde fakülte ve hastane binalarımızı tüm ekipman ve teknik donanımlarıyla birlikte 48 ayda tamamlayarak, hizmet verme aşamasına getirdik.

Bugün Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde kurulan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin hasta kabulü için yapılan müracaatın sonuçlandığını ve Sağlık Bakanlığı’nca verilen ruhsatın Burdur İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram tarafından üniversitemize teslim edildiğini öğrenmiş bulunmaktan ziyadesiyle bahtiyar oldum.

Burdur’umuza böylesi bir eserin kazandırılmasında desteklerini bizlerden ve Burdur’dan esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen, katkı veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Bilinmelidir ki Burdur’da yaptığımız bu sağlık atılımı bunla sınırlı kalmayacaktır. Yine rektörlüğüm dönemimde Burdur’un sağlık alanındaki hayallerine daha büyük bir kapıyı aralayacak olan MAKÜ üniversite hastanesini şehrimize kazandırmak için senatomuzdan Tıp Fakültesinin açılması yönünde karar almış ve bunu Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına iletmiştik.

Burdurlu hemşerilerimin yıllarca özlemini çektikleri bu ikinci büyük sağlık yatırımını da mutlaka şehrimize kazandıracağız. Bu sadece bir iyi niyet temennisi değildir. Dün bu şehrin rektörü olarak üzerinde hassasiyetle durduğumuz, bugün ise bir milletvekili adayı olarak geleceğin müreffeh Burdur’u için kendimize şiar edindiğimiz, bir konudur.

Burdurlu hemşerilerim bizden emin olsun. Dün başardık, bugün de başaracağız.

HABER MERKEZİ