AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Bucak İlçesi Çamlık Köyü Kremna Atik Kenti ile ilgili açıklama yaptılar

“MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRECEK”
Kremna Atik Kentinde ki çalışmaları Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından gerçekleştirileceğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz tarafından Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğüne yapmış olduğu başvuru ve bizlerin görüşmesi sonrasında Bucak ilçemizde Kremna Antik Kentinde yapılması amaçlanan Kazı Çalışmaları hakkında Yapılan değerlendirme ve incelemeler sonucunda, Cumhurbaşkanı Kararlı kazı başvurusu 2021 yılında alanda belgeleme çalışmalarının yapılması kaydıyla olumlu değerlendirilmiştir. Kararname süreçlerinin tamamlanmasının ardından, kazı çalışma programı ve takvimine göre izin işlemleri yürütülecektir. Bu yazı ile birlikte Kremna Antik Kentimizde çalışmalar başlayacaktır” bilgisini paylaştılar.

 “TARİHİ ESERLERİMİZE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Burdur İlinde Tarihi eserlere sahip devam ettiklerini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “Burdur İlimizde Tarihi ve Kültürel eserlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Burdur’umuzda gerek restorasyon çalışmaları olsun antik kentlerimizde kazı çalışmalarımız olsun devam etmektedir. Burdur’umuzu Turizm kenti olması için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundular.

HABER MERKEZİ