Ağlasun ilçesinde hayvanlarını aramaya çıkan ve yaralandıkları kayalıklarda mahsur kalan iki çobanı, AFAD, 112 Acil Servis ve jandarma ekipleri kurtardı.  Kayıp koyunlarını Akdağ mevkisinde aramaya çıkan çoban Şöhret Akpınar (30) ve yakını Emre Pediz (16), kar nedeniyle çıktıkları yükseltiden kayalıklara düştü. Yaralanan Akpınar ve Pediz, cep telefonuyla 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye AFAD, UMKE ve jandarma ekipleri sevk edildi. Ekipler, araçla gitmenin mümkün olmadığı bölgeye yürüyerek ulaştı.  Bacağında kırık olan Akpınar ve sağ elinden yaralanan Pediz, bölgeye sevk edilen helikopterle bulundukları yerden kurtarıldı.  Kent merkezine götürülen yaralılar, Burdur Devlet Hastanesine kaldırıldı.
VALİLİK’TEN AÇIKLAMA YAPILDI
Kurtarma Operasyonu ile ilgili Burdur Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “27 Şubat 2021 Cumartesi günü 112 Acil Çağrı Merkezi’ne gelen ihbar üzerine; İlimiz Ağlasun İlçesi Akdağ mevkiinde iki vatandaşımızın dağlık alanda düşerek mahsur kaldığı, mahsur kalan vatandaşlarımızdan birinin
bacağından yaralandığı bilgisi alınmıştır.  Gelen ihbar üzerine AFAD ve Jandarma ekiplerimiz olay yerine hareket etmişler,  ancak vatandaşlarımızın bulunduğu noktaya araçla yada yaya olarak ulaşmak mümkün olmamıştır. Yaralı vatandaşımızın bir an önce tedavi edilebilmesini sağlamak amacıyla Jandarma Genel Komutanlığı, Aydın Jandarma Filo Komutanlığı’ndan gece görüş özellikli helikopter talep edilmiş ve gelen helikopter olabildiğince hızlı bir şekilde  olay mahalline yönlendirmiş; AFAD, 112 Acil Sağlık, UMKE ve Jandarma ekiplerinin koordineli kurtarma çalışmaları neticesinde vatandaşlarımız bulundukları yerden kurtarılarak helikopter ile İl merkezine nakilleri sağlanmış ve sağlık ekiplerine teslim edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” bilgisi paylaşıldı.

HABER MERKEZİ