Hizmette Sınır Tanımayan Dere Mahallesi Muhtarı Emine Kabak, Asli Görevinin Yanı Sıra Kurduğu Dernekle ‘Mutlu Çocuk Mutlu Gelecek Derneği Giyim Evi’ Açtı

Burdur Merkez Dere Mahallesi Muhtarı Emine Kabak,  hizmette sınır tanımıyor. Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde ikamet ettiği mahallesinden muhtar seçildiği tarihten itibaren tüm seçmenlerinin kapısını tek tek çalan Emine Kabak, ihtiyaç sahibi aileleri belirledi.  İlgili kurumlarla temasa geçerek istek ve taleplerini gidermeye çalışıyor.  Dertleri ile dertleniyor.  Derman yollarını arıyor.  Kiminin evini tamir yaptırıyor, kimisinin eskimiz koltuk ve benzeri ev yaşlarını yeniliyor. Kimisine ise kıyafet desteğinde bulunuyor. Mahallesini kurduğu dernekle  “Mutlu Çocuk Mutlu Gelecek Derneği Giyim Evi’ açan Dere Mahallesi Muhtarı Emine Kabak,  hayırseverlerin destekleri ile içerisine ayakkabısından,  gocuk, pantolon ve tişörte varıncaya kadar her türlü giyim eşyasını koydu. Burdur il genelindeki İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını belirli  günlerde  açılan  ‘Mutlu Çocuk Mutlu Gelecek derneği Giyim Evi’nden  bir mağazadan alış veriş yapar gibi beğendikleri  elbiseyi  veya ayakkabısını ücretsiz olarak almalarına imkan tanıdı.

“BİR ANNE ŞEFKATİ GİBİ ONLARIN HER TÜRLÜ İHTİYACINI KARŞILAMAYA ÇALIŞTIM”

 Çağdaş Burdur Gazetesi Muhabirimize konuşan Emine Kabak; “Muhtar seçildikten sonra maddi durumu olmayan iyi olmayan ailelerin çocuklarına kıyafet desteği yapmaya karar verdim. Bu doğrultuda ilk olarak bir dernek kurduk. Derneği Başkanlığını da üstlenerek “Mutlu Çocuk Mutlu Gelecek Derneği Giyim Evi’ açtık.  Hayırsever Burdur halkının destekleri ile açılan giyim evine ayakkabı ve elbise çeşitlerini koydum. Çocuklar bir mağazadan nasıl beğendiğini alıyormuş gibi ücretsiz olarak giyinmeleri olanak sağladım. Bir anne şefkati gibi onların her türlü ihtiyacını karşılamaya çalıştım” diye konuştu.  Kurduğu derneğe yardım ve destekte bulunan tüm Burdurlu hayırseverlere sonsuz şükranlarını sunduğunu sözlerine ekledi.

Halil İbrahim Kara