Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, her ay düzenlenen iş arayan engelli vatandaşlar ile engelli personel açığı olan işverenlerimizi buluşturarak Engelli Toplu İş Görüşmesini gerçekleştirdi.

Burdur İŞKUR’dan konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde, “Burdur sınırları içerisinde faaliyetine devam eden 5 işyeri temsilcisinin katılımı ile gerçekleştirilen görüşmede, işyerlerinde çalıştırılmak üzere 40 engelli vatandaşımız ile görüşme gerçekleştirilmiştir. Engelli iş arayan vatandaşlarımız, istihdam buluşması sayesinde farklı bölgelerde bulunan işverenleri ziyaret ederek iş görüşmesi yapmak yerine İŞKUR İl Müdürlüğü binasında aynı anda birçok işveren ile görüşme şansı yakaladılar.

Engellilere yönelik hizmetlerin verimli bir şekilde sunulabilmesi, engelli bireylerin istihdama geçişinde, istihdamda iken işe uyumlarının sağlanmasında ve sürdürülebilir bir engelli istihdamı sağlanması noktasında hayata geçirilen ‘’Engelli İş Koçluğu’’ modelinin oluşturulmasıyla engelli vatandaşlarımızın istek ve beklentilerini daha iyi tespit ederek iş gücü piyasasına geçişlerinde destek olup istihdamda kalmaları için çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

2022 yılının başından bu yana engelli vatandaşlarımızla 479 Bireysel Görüşme yapılmış, bunun sonucunda 90 engelli vatandaşımız işe yerleştirilmiştir. İş ve Meslek Danışmanı ve aynı zamanda Engelli İş Koçu olarak görev yapan Hatice Araç tarafından bireysel ve toplu görüşmeler yapılarak engelli istihdamı gerçekleştirilmesi noktasında çalışmalara tüm hızıyla devam edilecektir.    

Engelli açığı olan işveren yetkilileri ve engelli vatandaşlar İŞKUR’un sunmuş olduğu bu hizmetten dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. İŞKUR İl Müdürü Akalın, dezavantajlı grupların başında gelen engelli bireylerin istihdam edilebilmesi için var olan teşviklere dikkat çekerek, istihdam odaklı bu tür toplantıları her ay yapacaklarını ve işverenler ile engelli vatandaşlarımızı bir araya getirmeye devam edeceklerini belirtti.”

Haber Merkezi