Yıl başından bu yana 687 engelli vatandaşla bireysel iş görüşmesi yapıldı, 124 engelli vatandaş ise işe yerleştirildi.

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından iş arayan engelli vatandaşlar ile engelli açığı olan işverenler buluşturuldu. Engelli toplu iş görüşmesinin bu ay ki adresi Ağlasun oldu.

Burdur’un Ağlasun ilçesinde içme suyu dolum tesisi olarak faaliyet gösteren Abant Su firması ile Ağlasun’da ikamet eden İŞKUR’a kayıtlı engelli vatandaşlar buluşturularak iş görüşmesi toplantısını gerçekleştirildi. İŞKUR’dan edinilen bilgiye göre, görüşmede işe yönlendirme konusunun yanı sıra engelli vatandaşlara yönelik üretime katkıda bulunmak ve ilave istihdam oluşturmak amacıyla hayata geçirilen  “Kendi İşini Kurma Hibe Desteği Projeleri” hakkında da bilgilendirme yapıldı. İlçelerde ikamet eden engelli iş arayan vatandaşlar istihdam buluşması sayesinde yerinde hizmet alarak toplu iş görüşmesi yapma şansı yakaladılar.

Engelli vatandaşların istihdamı için yapılan ilçe toplantılarına her hafta düzenli olarak devam edileceği bildirildi. Engellilere yönelik hizmetlerin verimli bir şekilde sunulabilmesi, engelli bireylerin istihdama geçişinde, istihdamda iken işe uyumlarının sağlanmasında ve sürdürülebilir bir engelli istihdamı sağlanması noktasında hayata geçirilen Engelli İş Koçluğu modelinin oluşturulmasıyla engelli vatandaşların istek ve beklentileri daha iyi tespit edilerek işgücü piyasasına geçişlerinde destek olup istihdamda kalmaları için çalışmalara tüm hızıyla devam edilmekte olduğu belirtildi.

2022 yılının başından bu yana engelli vatandaşlarla 687 Bireysel Görüşme yapıldığı, bunun sonucunda 124 engelli vatandaşın işe yerleştirildiği bildirildi. Engelli İş Koçu Hatice Araç tarafından bireysel ve toplu görüşmeler yapılarak engelli istihdamı gerçekleştirilmesi noktasında çalışmalara tüm hızıyla devam edileceği öğrenildi. Engelli açığı olan işveren yetkilileri ve engelli vatandaşlar İŞKUR’un sunmuş olduğu bu hizmetten dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. İŞKUR İl Müdürü Akalın, dezavantajlı grupların başında gelen engelli bireylerin istihdam edilebilmesi için var olan teşviklere dikkat çekerek, istihdam odaklı bu tür toplantıları her ay yapacaklarını ve işverenler ile engelli vatandaşlarımızı bir araya getirmeye devam edeceklerini belirtti.

Haber Merkezi