Veda yemeğinde konuşan Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, “İlk göz ağrıları unutulmaz. Burası benim ilk il müdürlüğümdü. Buranın bende yeri her zaman farklı oldu” dedi.

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 5.8.2019 tarihinde atandıktan sonra 12.6.2021 Milli Eğitim Bakanlığı kararnamesi ile Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Emre Çay, Burdur’daki mesai arkadaşı meslektaşlarıyla vedalaştı. İlimizdeki görevinden 11.6.2021 tarihinde ani olarak ayrılmak zorunda kalan Müdür Emre Çay, 21.6.2021 Pazartesi akşamı Burdur Öğretmenevi Müdürlüğü Restoranında yemekli veda yemeğine katıldı. Burdur İl Milli Eğitim Müdür Vekili Salim Oğuz, Maarif Müfettişleri Başkanı Mehmet Tunga, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Okul Müdürleri, Öğretmenevi Müdürü ve personelinin katıldığı veda yemeğinde meslektaşlarına hitap eden Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay; “İlk göz ağrıları unutulmaz. Burası benim ilk İl müdürlüğümdü. Buranın bende yeri her zaman farklı oldu. Laf olsun diye konuşmadım. Allah için sizleri çok sevdim. Zor..” sözlerine yer verdi. İşte tam bu anda göz yaşlarına hakim olmadı.  Salondaki tüm katılımcıların da duygulu anlar yaşamasına neden olan konuşmasına bir süre ara vermek zorunda kalan Müdür Emre Çay; “Çok yer değiştirdik. Ama hamt olsun yüreğimiz nasırlanmadı. Benden yana helal olsun” diyerek helallik istedi. Alkışlar arasından kürsüden masasına geçen Müdür Emre Çay’a Burdur İl Milli Eğitim Müdür Vekili Salim Oğuz hediye takdiminde bulundu.
TEK TEK VEDALAŞTI
Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay,  program öncesi ve sonrası katılımcı tüm okul müdürleri, öğretmenlerle tek tek ilgilenip hatıra fotoğrafı çektirerek vedalaştığı görüldü.

Halil İbrahim KARA