Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, “Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olarak Türkiye’nin yüksek idealleri için yarının dünyasına odaklanıyoruz. Bunu yaparken hem aziz cumhuriyetimizin yüzüncü yılını idrak edeceğimiz 2023 vizyonuna, hem de Anadolu’yu bize vatan kılan atalarımızın bin yıllık sevdalarına layık olmak için 2071 vizyonuna gönül veriyor, o büyük resmin önemli bir parçası olmayı düşlüyoruz” dedi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, üniversitenin kuruluşunun 15’inci yıldönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.  
BÖLGESEL KALKINMANIN LOKOMOTİFİ
MAKÜ’nün bölgesel kalkınmanın lokomotifi görevi üstlendiğini belirten MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, “17 Mart 2006 tarihinde kurulan ve adını taşıdığı İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’in yüksek idealizminden aldığı sorumluluk bilinci ile “İstiklalden İstikbale” sloganıyla belirlediği hedefler doğrultusunda hızla büyüyen üniversitemiz, bugün 15. yaş gününü Burdur’da bölgesel kalkınmanın lokomotifi olarak kutluyor. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir.” sözleri ve Mehmet Akif’in “İz bırakanlarla senin aranda basit bir fark var sadece. Onlar ömür boyu gayret ediyorlar; sen ömür boyu hayret ediyorsun.” cümlelerinden hareketle ömür boyu gayret edip içinde yeşerdiğimiz coğrafyada iz bırakan olmak için var gücümüzle çalışıyor, çevremizdeki sorunlara bilimin ışığında çözümler üretmeye çaba sarfediyoruz” dedi.
32 BİNİ AŞKIN ÖĞRENCİ, 60 BİNİ AŞKIN NİTELİKLİ MEZUN
MAKÜ’nün 60 bini aşkın nitelikli mezun verdiğini ve 32 bini aşan öğrencisiyle akademik eğitime devam ettiğini kaydeden Rektör Adem Korkmaz, “Üniversitemiz 15 yıl önce başladığı yolculuğuna bugün 4 enstitü, 12 fakülte, 1 devlet konservatuarı, 5 yüksekokul, 13 meslek yüksekokulu, 24 uygulama ve araştırma merkezi, 1.000’i aşkın akademik personeli, 32.000’i aşkın öğrencisi ve Türkiye’nin insan kaynaklarına kazandırdığı 60.000’i aşkın nitelikli mezunuyla devam ediyor. 15. yılımızı gururla kutlarken, üniversiteleşme sürecindeki katkılarından dolayı ilimizin değerli valilerine, milletvekili ve siyasetçilerine, belediye başkanlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve yöneticilerine, çok kıymetli rektörlerimize, akademik ve idari personelimize şükranlarımızı sunuyoruz” açıklamasında bulundu.
“TÜRKİYE’NİN YÜKSEK İDEALLERİ İÇİN YARININ DÜNYASINA ODAKLANIYORUZ”
Türkiye’nin yüksek ideallerine ve yarının dünyasına odaklandıklarını dile getiren Rektör Korkmaz, “Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olarak Türkiye’nin yüksek idealleri için yarının dünyasına odaklanıyoruz. Bunu yaparken hem aziz cumhuriyetimizin yüzüncü yılını idrak edeceğimiz 2023 vizyonuna, hem de Anadolu’yu bize vatan kılan atalarımızın bin yıllık sevdalarına layık olmak için 2071 vizyonuna gönül veriyor, o büyük resmin önemli bir parçası olmayı düşlüyoruz” açıklamasında bulundu.

HABER MERKEZİ