Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, Enflasyon Tedbirleri kapsamında devreye alınan temel gıda maddelerindeki KDV indiriminin tüketicilere rahat bir nefes aldıracağını vurguladı.

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, tüm gıda ürünlerinde KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesi kararını memnuniyetle karşıladıklarını kaydederek, bu sürece tüm üyelerin destek olmaları gerektiğini belirtti.

KDV oranındaki indirim hakkında değerlendirmelerde bulunan TSO Başkanı Yusuf Keyik;”Tüm gıda ürünlerinde KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesini memnuniyetle karşılıyoruz. Gıda üretimi ve ticareti yapan üyelerimizi üretim maliyetleri ve süreçleri dikkate alarak imkanları ölçüsünde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı enflasyonla mücadele kampanyasına destek vermeye davet ediyoruz. KDV indirimi temel gıda maddelerinde vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldıracak çok önemli bir adım oldu. Bu adımın enflasyon oranını yüzde1 ila yüzde 2 ölçeğinde düşüreceğini öngörüyoruz.  Uygulamanın devreye alınmasını sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyorum. Bunun yanı sıra girdi maliyetlerini etkileyen ve etiketlere yansıyan akaryakıt, doğalgaz ve elektrik bedelleriyle ilgili indirim yapılmasını ivedilikle bekliyoruz” dedi. HABER MERKEZİ