MAKÜ Genç Ofis’in açılışını yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu: “Liselerde, üniversitelerde ‘Gençler Nerede ise Biz Oradayız’ felsefesi ile açtığımız ofislerden yine en güzellerden bir tanesi Burdur’umuzda, Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizde açtığımız için ayrı bir mutluluk. Rektörümüze, Milletvekillerimize Valimize teşekkür ediyorum” dedi.

Çeşitli açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Burdur’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ)  İstiklal Yerleşkesi’ne yapılan Gençlik ve Spor Bakanlığı MAKÜ Genç Ofis’in açılışını yaptı. Açılış öncesi Burdur Şeker Fabrikası arsasına yapılan Spor Salonu ile Burdur Gazi Atatürk Stadyumu içerisindeki eski toprak futbol sahası üzerine yapılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda incelemelerde bulundu. Bakanlığını yaptığı kurum tarafından yapılan her 2 Spor Tesisi hakkında Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya’dan bilgi aldı.
“GENÇLER NEREDE İSE BİZ ORADAYIZ’ FELSEFESİ İLE AÇTIĞIMIZ OFİSLERDEN YİNE EN GÜZELLERDEN BİR TANESİ BURDUR’UMUZDA”
Burdur Valisi Ali Arslantaş, eşi Hatice Arslantaş, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Yasin Uğur ve bazı kurum müdürleri ile ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi parti, sivil  toplum örgütleri başkan ve temsilcilerinin hazır bulunduğu açılış sonrası kısa bir konuşma yapan Bakan Kasapoğlu, “Bugün Burdur’da bereketli bir program geçiriyoruz. Gerçekten Burdurluların her zamanki gibi güzel ev sahipliği için minnettarız. Tabi Burdur bizim Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak çok ciddi önem verdiğimiz illerimizden bir tanesi. Gerek gençlik yatırımları, yurtlarımızla, gençlik merkezlerimizle ve diğer imkânlarımız, organizasyonlarımızla, gerekse sportif olanaklarımızla her geçen gün şükürler olsun ki daha yukarı seviyelere taşıyoruz. Biliyorsunuz geçtiğimiz süreçte hızlı bir şekilde tamamlamaya gayret ettiğimiz spor salonlarından birini az önce ziyaret ettik. Kapasitesi ile antrenman salonlarıyla çok özel bir salon tamamlandı. Az önce bunun mutluluğunu yaşadık. Yine yarı olimpik havuzumuz Gençlik Merkezi’nin yanındaki. Onu görmüş olduk. ‘Yüzme bilmeyen kalmasın’, kampanyamızda Burdur’un güçlü bir şekilde yanıt verdiğini görmek.  Bu havuzumuzun da çok dolu dolu Burdurlular için çalıştığını görmek bizleri mutlu etti. Son yıllarda en güçlü kazandığımız faaliyetler, yatırımların yanında bugün hem Burdur’umuz, hem ilçelerimiz için Gençlik Merkezlerimizde hem sahalarımızda sentetik, futbol, basketbol alanlarıyla, gençlik merkezleriyle, yurtlarıyla, yüzme havuzlarıyla, çok önemli bir protokolü de imzalamış olduk. Bununda gerek Burdur için, gerekse tüm ilçelerimiz için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Burdur’umuzda yarınların bilim insanlarını, donanımlı gençleri yetiştirmekle birlikte her branşta yarınların şampiyonlarını yetiştirme noktasında iddialı olduğumuzu özellikle ifade etmek istiyorum. Tabii Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizle birlikte gerçekleştirdiğimiz gerek lisans, gerek spor bilimleri fakültesi onunla birleşik olarak inşa edilen ülkemizin önemli projelerinden bir tanesi. Biraz sonra orada olacağız. Oradaki projelerimizle ilgili görüşmeler yapacağız. Ve burada açmış olduğumuz MAKÜ Genç Ofis’, Ülkemizin dört bir yanına yaydığımız ‘Genç Ofis’ler, liselerde, üniversitelerde ‘Gençler nerede ise biz oradayız’ felsefesi ile açtığımız ofislerden yine en güzellerden bir tanesi Burdur’umuzda, Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizde açtığımız için ayrı bir mutluluk. Rektörümüze, milletvekillerimize Valimize teşekkür ediyorum” dedi.
“CUMHURBAŞKANIMIZ ÖNCÜLÜĞÜNDE HER TÜRLÜ İMKANI SEFERBER ETMEKTE KARARLIYIZ”
Burdur’a eşi  Betül hanımla birlikte gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Gençlerimiz bizim her şeyimiz. En önemli imkânımız, en önemli varlığımız. Onlar için bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada Sayın Cumhurbaşkanımız öncülüğünde her türlü imkanı seferber etmekte kararlıyız. Ve inşallah yarınlar gençlerimizle birlikte çok daha aydınlık, çok daha müreffeh olacak. Ben Burdur’a tekrar teşekkür ediyorum”
EL YAPIMI TOP DİKİMİNİ YERİNDE GÖRDÜ
Öte yandan MAKÜ’de bayanlar tarafından dikimi yapılan el yapımı futbol ve voleybol toplarının dikimini yerinde inceleyen Bakan Kasapoğlu, çalışmalar hakkında Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’dan bilgi aldı.
MAKÜ SAHASINI İNCELEDİ, MAKÜ SPOR İLE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ
Burdur’un en büyük stadyumu olan MAKÜ Stadına geçen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, çim saha üzerinde bulunan el yapımı futbol topları ile kaleye şut attı. MAKÜ Spor Futbol takımı ile hatıra fotoğrafı çekildi. MAKÜ Spor Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç, Bakan Kasapoğlu’na MAKÜ Spor’un 15 numaralı formasını hediye etti. Bakan Kasapoğlu, MAKÜ Spor Futbol Takımına başarılar diledi.  MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’dan stadyum hakkında bilgi alan Bakan Kasapoğlu, MAKÜ Lavanta Otel’de yemekli programa katıldı.  Program sonrası İlimiz Bucak ilçesine hareket etti.

Halil İbrahim KARA