Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda İlimizdeki okullarda da bazı sınıfların yüz yüze eğitime başlaması sevinçle karşılandı. Burdur esnaflarından Mustafa Öksüz, dün ilimizdeki okulların bazı sınıflarının yeniden yüz yüze eğitime başlamasının ticari hareketlilik getirdiğini belirtti. Sevincini ortaya koydu. İki oğlunun da uzun bir aradan sonra yeniden yüz yüze eğitime başlaması dolayısıyla sevinçli olduklarını sözlerine ekledi.

ÖĞRENCİLERİN MUTLULUĞU GÖZLERİNDEN OKUNDU

Öğrencilerin annesi Mine Öksüz’ün onayı ile Çağdaş Burdur Gazetesi Muhabirimize röportaj veren Burdur Gazi İlkokulu 1 sınıf öğrencisi Mahmut Ege Öksüz, Burdur Suna Uzal Orta Okulu 8 sınıf öğrencisi Berat Efe Öksüz,  pandemi dolayısıyla ara verilen yüz yüze eğitim yeniden başlamasından dolayısıyla çok mutlu ve sevinçli olduklarını belirttiler. Her ne kadar pandemi sürecinde uzaktan eğitim alsalar da yüz yüze eğitimle öğretmen ve arkadaşları ile bir arada bulunmayı çok özlediklerini dile getirdiler.  Yüz yüze eğitim devam etmesini çok arzu ettiklerini aktardılar. Mutlulukları gözlerinden okunan öğrenciler, arkadaşlarından sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymalarını istediler.

“YAĞMASA DA DAMLADI”

Her sektörde olduğu gibi gıda sektörünün de pandemi sürecinde olumsuz etkilendiğini savunan Candaroğlu Kır Pidesi işletmecisi Mustafa öksüz, “Okulların kapanmasından elbette bizde olumsuz etkilendik. Pandemi sürecinde yayınlanan genelge doğrultusunda paket servis yaptık. Yemek sepeti ile de e-satış yaptık. Allah’a şükür yağmasa da damladı. Bugün okulların açılması dolayısıyla biraz ticari hareketlilik oldu. Umarız kurallara uyarak bu süresi hep birlikte atlatır. Normal sürece gireriz” temennisinde bulundu. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına herkesin uymasını istedi.

Halil İbrahim Kara