Flaş Haber Yeni

ERDOĞAN: “BİZİM TERÖR ÖRGÜTLERİYLE BİR ARAYA GELMEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

ERDOĞAN: “BİZİM TERÖR ÖRGÜTLERİYLE BİR ARAYA GELMEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  geçtiğimiz gün gerçekleşen“Güçlü Sanayi Güçlü Türkiye, İstanbul Buluşması” programında yaptığı konuşmada, “Bizim terör örgütleriyle bir araya gelmemiz söz konusu değildir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sayın Kılıçdaroğlu, TRT’deki açıklamasında bizim terör örgütleriyle görüşmeler yaptığımızdan bahsediyor. Sayın Kılıçdaroğlu, bunu ispatlayamazsan namertsin. Bizim terör örgütleri temsilcileriyle herhangi bir yerde herhangi bir görüşme yaptığımızı ispatlamak, hukukun dili itibarıyla müddei iddiasını ispatlamakla mükelleftir, ispatlayamazsan tekrar ediyorum namertsin’’ ifadelerini kullandı.

Terör örgütleriyle görüşme değil, onları inlerinde vurmakla görevli olduklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Cudi’de bunları vurduk. Gabar’da bunları vurduk. Tendürek’te bunları vurduk. Bestler Deresi’nde bunları vurduk. Hâlâ bunları vurmaya devam ediyoruz Sen ise Kandil’den aldığın talimatla bunların parti binalarına bile değil, parlamentoda odalarına gidip, bunlarla görüşmeler yapıyorsun. Bunlarla görüşmeler yapmak suretiyle de beraber yol haritasını çiziyorsun. Asla bizim terör örgütleriyle bir araya gelmemiz, kozmik odalarda toplantılar yapmamız, böyle bir şey söz konusu değildir. Yine söylüyorum, ispat sana aittir. Erdoğan ve arkadaşlarının terörle mücadelede nerede olduğunu benim milletim çok iyi bilir. Bu konuda, Cudi’nin, Gabar’ın, Tendürek’in, Bestler Deresi’nin dili olsa da konuşsalar, o zaman bu işi sen çok daha iyi öğrenirsin. Sen tam aksine, sınır ötesinde bile teröristlerle nasıl adımlar atılacağının görüşmelerini ne yazık ki şu anda dirsek dirseğe beraber yürüdüğün HDP’yle bu çalışmaları yaptın. Nerede yaptın? Meclis’teki odalarında yaptın.

“SENİN DERDİN BAŞKA, ŞÖHRET OLMAK İSTİYORSUN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunu artık bütün konvansiyonel medyanın ortaya koyduğuna dikkati çekerek, “Her şey açık ortada. Sen kalkıp da zaten akşam yalan, sabah yalan, hayatın bununla geçiyor. Bir de utanmadan, sıkılmadan bizi televizyona çağırıyorsun. Senin derdin başka, şöhret olmak istiyorsun. Sana yalan şöhret de yeter. Bunun dışında sana ayrıca bir şöhret minderi vermeye bizim vaktimiz yok. Çünkü hayatları yalan üzerine kurulu olanlar, mesajı yanlış anlayıp, bir anda bambaşka mecralara savrulmuş olsalar da milletimizin duruşu gayet açıktır ve değişmemiştir” dedi.

Seçim sonuçlarını hazmedemeyip, depremzede vatandaşlar başta olmak üzere millete etmedik hakareti bırakmayanların, pazar günü hangi yüzle onlardan oy isteyeceğini merak ettiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşte buyurun, her şey açık ortada. Hatay’a gitti, Defne’ye niye gitmedi? Hadi bir de Defne’ye gitseydin. Defne’de Yüzde 90 oy aldın. E biz yüzde 8 aldık ama biz burada CHP yüzde 90 oy aldı diye Defne’de hastane yapma olayını bir kenara koymadık. Tam aksine, şu anda ortakların ‘2-3 ayda hastane mi yapılırmış’ derken, biz ne dedik? ‘Evet, biz 2-3 ayda Defne’de bu hastaneyi yapacağız’. Yaptık mı? Yaptık. Açılışını yaptık mı? Onu da yaptık. Hatay’a gittin bir de Defne’ye gitseydin, bir de hastaneyi görseydin” diye konuştu.

Kaynak: https://www.tccb.gov.tr/haberler (Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesi)