Flaş Haber Yeni

Ercengiz: “Milliyetçilik bir başka siyasi partinin sadece tekelinde olmaz.”

Ercengiz: “Milliyetçilik bir başka siyasi partinin sadece tekelinde olmaz.”

 

Burdur Radyosu’nda konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz: “Atatürkçülük nasıl sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin olmaması gerektiği gibi milliyetçilik te bir başka siyasi partinin sadece tekelinde olamaz.” dedi

Burdur Radyosu’nda Serkan Şimşek’in geçtiğimiz Çarşamba günü sunduğu programda konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz: “Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş felsefesi ve ilkesine baktınız zaman 6 ok’tan bizim için en kıymetlisi yani hiç birinin diğerinden kıymetsiz olduğunu düşünemeyiz ama,  bizim açımızdan milliyetçilik yani milliyetçiliğin olmadığı bir noktada devletçilik, halkçılık olabilir mi? Biz bu ülkenin vatansever insanları olarak bunların tekelleşmesinin de doğru olmadığını düşünüyoruz. Yani Atatürkçülük nasıl sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin olmaması gerektiği gibi milliyetçilik te bir başka siyasi partinin sadece tekelinde olamaz.” dedi.

 Başkan Ercengiz, konuşmasının devamında; “Yani milletini sevmeyen, milletinden rahatsız olan bir devlet olabilir mi? Bir topluluk olabilir mi? Bir kitle olabilir mi?” sözlerine yer verdi.

Halil İbrahim Kara