Hareket halindeki araçlara tutunarak paten kayan çocuklara bir yenisi daha eklendi

Bucak’da hareket halindeki minibüsün arkasına tutunan patenli çocuk korku dolu anlar yaşattı

Burdur’un Bucak İlçesi’nde hareket halindeki minibüsün arkasına tutunan patenli çocuk arkadan gelen başka bir araç sürücüsünün kamerası ile görüntülendi. NNC Haber’den edinilen bilgiye göre, Bucak Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde hareket halindeki bir minibüsün arkasına tutunan patenli çocuğun tehlikeli şekildeki yolculuğu kameralara yansıdı. Bir başka sürücü tarafından kaydedilen görüntüde Patenli çocuğun trafik kurallarını hiçe saydığı yolculuk tepki aldı.

Türkiye’nin birçok yerinde kuralları ve kendi hayatlarını hiçe sayarcasına hareket halindeki araçlara tutunarak paten kayan çocukların Antalya’daki paten faciasına rağmen bu eylemlerine devam etmeleri vatandaşlarca tepki topladı.

ANTALYA’DA NE OLMUŞTU

Olay, Muratpaşa ilçesi Kırcami Mahallesi Avni Tolunay Caddesi’nde meydana geldi. S.G. idaresindeki özel halk otobüsü kent merkezine seyir halindeyken iddiaya göre aracın arkasına 3 patenli çocuk tutundu. Çocuklardan biri otobüsün arka tekerleğinin altında kaldı. Bir çocuk ise kolundan yaralandı.

Sağlık ekipleri 13 yaşındaki Emin Aydın’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Kolundan yaralanan İskender Oğuz ise ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kazadan yara almadan kurtulan Emir Gökalp da ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Haber Merkezi