Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)  tarafından kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkılan Deprem evlerinin yerine yapılan 655 konut, 41 dükkândan oluşan sosyal donatı alanını inceledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Burdur’a geldi. Dün SDÜ Hava Limanı’ndan Karayolu ile ilimize öğle saatlerinde gelen Bakan Kurum, ilk olarak Burdur girişine önceki yıllarda yapılan TOKİ konutlarının yanındaki yıkılan Deprem Evlerinin yerine yapılan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan ve halen daha inşaatı devam eden 655 konut, 41 dükkândan oluşan sosyal donatı alanında incelemelerde bulundu.  Yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.  Bakan Kurum, Budur Valisi Ali Arslantaş, Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur’un da eşlik ettiği ziyaretlerde örnek bir daireyi de gezerek inceleme ve teftişte bulundu.

BURDUR VALİLİĞİ ZİYARETİ

Bakan Kurum, Bozkurt Mahallesinde yapılan devam eden TOKİ konutlarında örnek bir daireyi gezdikten sonra Burdur Valiliği’ne geldi.  Burdurlu Milli Kick Boks sporcumuz Gökçenur Tarhan,  protokol kapısı girişinde çiçekle karşılanan Bakan Kurum, Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, İl, ilçe, belde belediye başkanları, Ak Parti, MHP İl, ilçe başkanları sivil toplum örgütleri başkan ve temsilcileri ile kamu kurum müdürlerinin de hazır bulunduğu Valilik ziyaretinde Şeref defterini imzaladı.  Akabinde Burdur Valisi Ali Arslantaş’ı makamında ziyaret etti.  Basına kapalı olarak gerçekleşen ziyarette Bakan Kurum’un ilimize yapılması planlanan projeler hakkında kısa bir brifing verildiği öğrenildi. Öte yandan ziyarette hazır bulunan belediye başkanları ile sivil toplum örgütleri başkanlarının taleplerini aldı.

AK PARTİ ZİYARETİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum,  Burdur Valiliği ziyareti sonrası Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığı’na geçti. Burada Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zeliha Erdoğan Bağcı çiçek takdim etti. Akabinde parti binasına geçen Bakan Kurum, basın mensuplarının kısa görüntü almalarının ardında basına kapalı olarak partililerde toplantı yaptı. İlçe, belde başkanları ile belediye başkanlarının ve bazı mahalle ve köy muhtarının da taleplerini alan Bakan Kurum, Yeşilova ilçesine hareket etti. Salda Gölü çevresine bakanlığı tarafından yapılan yatırım ve hizmetleri yerinde inceledi. Detaylı gazetemizde.

Halil İbrahim Kara