Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) “Satış Becerilerini Geliştirme ve İkna Teknikleri” hakkında online ücretsiz eğitim verdi.  Zoom programı üzerinden gerçekleştirilen online (çevrimiçi) eğitimde, Antalya Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (ANDEM) Eğitmeni Fatoş Kocabörek Açıl tarafından ticaret hayatındaki satış becerileri ve ikna teknikleri hakkında bilgiler verildi. Eğitmen Açıl’ın moderatörlüğündeki sunumda: Ticaret Hayatındaki Güncellemeler, Satış Teknikleri, Marka Bilinirliği, Ticari İşletmelerin Sosyal Medya Hesaplarının Önemi, Satış Temsilcisinin Tanım, Özellik ve Görevleri, 2020 Yılı İçin Konulan Hedefler ve Bu Hedeflerin Gerçekleşme Oranı, 2021 Yılı Hedefleri, Müşteri Tanımı, Kıyaslama, Raporlama, SWOT, Müşterilerin Beklentileri, Şirket ve Ürün Hikâyeleri, Satış Aşamaları, Müşteri İkna Teknikleri gibi konularda güncel ayrıntılar aktarıldı. Eğitmen Açıl yaptığı sunum sonrasında katılımcılardan gelen soruları cevapladı.

“ÇEVRİMİÇİ EĞİTİMLER TİCARET HAYATINA KATKI SAĞLAYACAK”

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik yaptığı değerlendirmede çevrimiçi eğitimlerin işletmelere katkı sağlayacağını belirtti.

Covid-19 Pandemisi nedeniyle yüz yüze eğitimleri çevrimiçi eğitimlere dönüştürdüklerini kaydeden Başkan Yusuf Keyik: “Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitimlerimizi çevrimiçi eğitimlere dönüştürdük. Eğitimlerin bağlantı linkleri Odamız internet sayfasından, sosyal medya hesaplarından ve SMS metoduyla her hafta güncellenerek açıklanmaktadır. 9 Aralık Çarşamba günü için planladığımız çevrimiçi eğitime de tüm vatandaşlarımızın ve üyelerimizin katılımını bekliyoruz” dedi.

“EĞİTİMLERİ; EVİNİZE, İŞYERİNİZE GETİRDİK”

Başkan Yusuf Keyik, BUTSO olarak düzenledikleri eğitim programlarının değişen ve gelişen ticaret hayatının vazgeçilmeyecek dinamikleri arasında olduğuna dikkat çekti. Başkan Keyik eğitimlerdeki güncel bilgilerin işletmelerin ticaret hayatına yansımaya başladığını söyledi. Başkan Keyik: “Ücretsiz olarak sunduğumuz online eğitimlerin pek çok faydası var. Katılımcılara kolaylık sağlayan çevrimiçi eğitimlerimiz zaman ve mekândan bağımsız olduğu için bölgesel ve coğrafi engelleri de ortadan kaldırıyor. Çalışmakta olan kişiler için de eğitimin sürekliliğini sağlıyor. Bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde erişme imkanı sunuyor. Geleneksel eğitimden yararlanamayan kişiler için ideal bir yöntem. Yüz yüze eğitimde en büyük sorun katılımcıların zaman ayıramaması idi. Çevrim içi dediğimiz online eğitimler ile işletme sahiplerimiz veya katılımcılar evinde, işyerinde cep telefonundan, bilgisayarından dahası televizyonuna bağlamak sureti ile hem kendisinin hem çalışanlarının istifade etmesine katkı sağlamaktadır. Burdur Ticaret ve Sanayi Odası yaptığı bu etkinlikle eğitimi evinize, işyerinize getirmiştir. Bu sebeple bu fırsattan azami ölçüde istifade etmek gerekmektedir. Ayrıca; önümüzdeki süreçte dünya genelinde ve ülkemizde yüz yüze eğitimlerin yerini online eğitimler alacak. Pandemi koşullarını ve video konferans yöntemiyle eğitimin avantajlarını göz önünde bulundurarak bizler de bu değişime ayak uydurduk. Online eğitimlerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ