Ülke genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında kent sessizliğe büründü

Türkiye genelinde hafta sonu kesintisiz uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi. Yeni tip koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında, Türkiye genelinde 25 Aralık Cuma günü saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması, saat 05.00 itibarıyla sona erdi.
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, 30 Kasım’da düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleye yönelik yeni tedbirleri açıklamıştı. Erdoğan, hafta içi her gün 21.00-05.00 saatlerinde, hafta sonları da cuma saat 21.00’den pazartesi saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını belirtmişti. Türkiye genelinde hafta sonu kesintisiz uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ilki, 4-7 Aralık tarihlerinde yapıldı. Bu kapsamda, dördüncüsü 25 Aralık Cuma günü saat 21.00’de başlayan ve hafta sonu kesintisiz uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması, saat 05.00 itibarıyla sona erdi. Sokağa çıkma kısıtlamalarına yeni bir karar alınıncaya kadar devam edilecek.
BURDUR’DA CADDE VE SOKAKLAR SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ
Burdur’da cadde ve sokaklar sessizliğe büründü. Belediye ekipleri, boş kalan cadde ve sokaklarda temizlik yaptı. Polis ekipleri çarşı ve mahallelerde denetimlerini sürdürdü. Bazı vatandaşlar temel ihtiyaçlarını karşılamak için evlerine en yakın market ve fırınlara gitti.

AA