Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kontrollü normalleşme süreci açıklamalarının ardından AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ile CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, sosyal medya aracılığı ile vatandaşlara tedbir çağrısında bulundu.
“GEÇMİŞTE BAŞARDIK, YENİDEN BAŞARABİLİRİZ”
Burdur’un daha 5 gün önce düşük risk grubunda yer aldığını işaret eden AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Son döneme kadar başarı ile götürdüğümüz Pandemi sürecinde ne yazık ki rehavete kapılmamız neticesinde, geçmişte vaka sayıları ve kurallara uymada örnek gösterilen Burdur’umuz çok küçük sayılarla Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı koronavirüs haritasında ilimiz çok yüksek riskli gruptan yer aldı.  Daha 5 gün önce düşük risk grubundaki ilimiz yüzde oranı artarak tam sınırda yüksek risk grubunda gözüktü. Bu sebeple İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu her birbirimizin sağlığı ve mutluluğu için tedbirler alarak tavsiyelerde bulunmaktadır. Lütfen bu kurallara harfiyen uyalım. Hep birlikte; Öncelikli kurallarımız, maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralına riayet edelim. Bundan sonra ilimizde her atacağımız yanlış adım bizim normalleşmemizi geçiştirecektir. Artık her birimiz bu sorumluluk bilinci ile kurullara daha fazla riayet edelim. Akşamları ev ziyaretleri, akraba buluşmaları, kalabalık ailelerin ev içindeki görüşmelerine son verelim. Geçmişte başardık, yeniden başarabiliriz. 15 günün sonunda hep birlikte şehrimizi koronavirüs haritasında mavi renge getirebiliriz. Risksiz grupta yer alacağımıza inancım tamdır. Tedbirlere uyalım virüse karşı biz galip gelelim” çağrısında bulundu.
“HAYDİ, BURDUR’UM TEDBİRLERE HEP BİRLİKTE UYALIM”
AK Parti Burdur Milletvekilleri Yasin Uğur ise, “Sağlık Bakanlığımızca açıklanan verilere göre Burdur’umuz Çok Yüksek Riskli İller arasında. Çok Yüksek Riskli İller arasından, Düşük Riskli İller arasına girmek de tamamen elimizde. Bu sebeple belirtilen tüm kurallara hassasiyetle uymamız gerekiyor. Bunu hep birlikte başaracağımıza yürekten inanıyorum. Haydi, Burdur’um tedbirlere hep birlikte uyalım! Maske, Mesafe ve Temizlik”
MİLLETVEKİLİ GÖKER, ESNAF İÇİN TEDBİR İSTEDİ
Burdur’un çok yüksek riskli grupta yer alması nedeniyle kafe, lokanta ve restoranların açılmayacağını işaret eden Milletvekili Göker, esnaflar için tedbirler alınmasını istedi. Milletvekili Göker, “İlimiz maalesef çok yüksek riskli (kırmızı) iller arasında, iş yerleri kapalı olan esnaflarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için acilen tedbir alınmalıdır” paylaşımında bulundu.

Hayal GİRİŞİM