Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün, 2021 yılı için 81 İŞKUR İl Müdürlüğü’ne  vermiş olduğu İstihdam odaklı 14 hedefin, yılın ilk 3 ayında (Ocak-Şubat-Mart) 12  tanesinde ideal oranı yakalayan “Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü” bu kapsamdaki Mart ayı çalışmalarında Türkiye 1.’si oldu

Vali Ali Arslantaş, 2021 yılı için 81 İŞKUR İl Müdürlüğüne vermiş olduğu istihdam odaklı 14 hedefin, yılın ilk 3 ayında (Ocak-Şubat-Mart) 12  tanesinde ideal oranı yakalayan Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün, bu kapsamdaki Mart ayı çalışmalarında Türkiye 1’incisi olduğunu müjdeledi.
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, özellikle pandemi süreci içerisinde yakalanan bu başarıdan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre Akalın’ın şahsında bütün kurum personelini kutladığını ifade etti.
Burdur’da istihdam ve üretime destek olmak üzere, işbaşı eğitim programları ve nitelikli ara eleman açığının giderilmesine yönelik açılan istihdam garantili meslekî eğitim kursları ile, iş yerleri ve iş arayan vatandaşlara yönelik verilen danışmanlık hizmetlerini önemsediklerini ve bu çalışmaları yakından takip ettiklerini belirten Vali Arslantaş, bu doğrultuda İŞKUR Müdürlüğümüz tarafından bizzat sahada yapılan çalışmaların meyvesinin alındığını görmekten mutlu olduklarını ifade etti.
Vali Arslantaş, istihdam rakamlarını da aktardı.  Türkiye Birincisi İŞKUR İl Müdürlüğünün gerçekleştirdiği istihdam rakamları şöyle: “
Mart ayı içerisinde; Özel Sektör Direk Sigortalı işe yerleştirme: 621 kişi. Özel Sektör Direk Sigortalı Engelli işe yerleştirme: 23 kişi. İşbaşı Eğitim Programı ile işe yerleştirilen 161 kişi. Direk Sigortalı İşe Yerleştirme ve İşbaşı Eğitim Programı ile İşe Yerleştirme toplam 782 kişi. Ziyaret edilen işyeri: 429, Bireysel Danışmanlık Hizmeti verilen Vatandaş: 1335”

HABER MERKEZİ