2021 yıllık 14 hedefin yılın ilk 3 ayında 12’sini yakalayan Türkiye İş Kurumu Burdur İl Müdürlüğü

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Türkiye İş Kurumu Burdur İl Müdürlüğü değerlendirme toplantısı düzenledi. İl Müdürü Yunus Emre Akalın başkanlığında İŞKUR İl Müdürlüğü İl Binasında gerçekleşen toplantıya İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Dr. İsmail Taşcı, Şunbe Müdürü Mustafa Şengün,  Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, Çağdaş Burdur Gazetesi Sahibi Hasan Ali Daldal, DHA Burdur Temsilcisi Mesut Madan, İlk Adım İnternet sitesi sahibi Mustafa Arslan, Burdur Gazetesi Muhabiri Hatice Dursun, Yeni Gün Gazetesi Sayfa Editörü Şadiye Ünal, Muhabir Fatih Başçı, Çağdaş Burdur Gazetesi Muhabiri Halil İbrahim Kara katıldılar.

TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

İl Müdürü Yunus Emre Akalın; “ Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğümüz 2021 yılında 14 tane hedef belirledi.  Bu hedeflerimiz doğrultusunda çalışıyoruz. Hedef bazlı çalışmalarımızı yapıyoruz. Mart ayı itibarıyla verilen 14 yıllık hedefin 12’sinde ideal oranı yakalamışız. Her ay ideal oran değişiyor. Örneğin Mart ayında ideal oran yüzde 25’ti. Nisan’da (2021) yüzde 33.33. Biz Nisan ayında yüzde 33,33’ün üzerine çıkmaya çalışıyoruz 14 hedeften. Yüzde 25 ideal oranın üzerine çıktığımız 12 tane hedef var. 1 tane de hedefimizde de  tam yüzde 25, onu saymadık, saymıyoruz. Biz 12 hedefte yüzde 25’in üzerinde ideal olanı yakalayarak Türkiye 1’incisiyiz. Burdur için” dedi.

“ÖZEL SEKTÖRDE İŞE YERLEŞTİRMEDE TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜYÜZ”

Daha çok kişiye hizmet verip, daha çok kişiye ulaşıp, daha çok istihdam, daha çok işbaşı eğitim, daha çok işsizlik ödeneği alan, işi yerleştirme, daha çok engelli  vatandaşı işe yerleştirme, sosyal yardım alan vatandaşlarımızı işe yerleştirme hedefimiz var. Mesela özel sektörde işe yerleştirmede 2021 yılında 3 bin 586 hedefimiz var. Biz Mart 2021 itibari ile 3 bin 586’nın 1344’ını gerçekleştirdik. Buda yüzde 38 yapıyor. Aslında yüzde 25’i yakalamamız isteniyor. Biz bu şekilde yaptığımız için sadece özel sektör işe yerleştirmede Türkiye 3’üncüsüyüz” diye konuştu.

DİĞER HEDEFLER VAR

İl Müdürü Yunus Emre Akalın , İŞKUR Budur İl Müdürlüğü’nün diğer hedefleri özetle şu şekilde paylaştı: “Özel sektör genç işe yerleştirme hedefimiz var.  özel sektör engelli işe yerleştirme hedefimiz var.  Özel sektörde işsizlik ödeneği alanları işe yerleştirme hedefimiz var. İş başı eğitimi hedefimiz var. İmalat sektöründe hedefimiz var”

BAĞIMLILARDA İŞE YERLEŞTİRİLİYOR

Madde bağımlılar ile ilgili de çalışmalarda bulunduklarını sözlerine ekleyen  İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre Akalın; “Madde bağımlılarını da işe yerleştirmeye çalışıyoruz. Onlarla ilgili de ayrı çalışmalarımız var” dedi.

HEDEFTE  DEVLET TARAFINDAN VERİLEN İ TEŞVİKLERDEN  DAHA ÇOK İŞVERENİ FAYDALANDIRMAK TA VAR

İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre Akalın konuşmasının devamında; “Diğer aylarda da inşallah Burdur’u  İŞKUR olarak biz en üst noktalara getirip, daha çok vatandaşımıza hizmet sunup daha çok işverenimizin devletimizin verdiği  teşviklerimizden faydalandırmak istiyoruz” sözlerine yer verdi.

ENÇOK AÇIK İŞLER HANGİSİ

Müdür Akalın toplantıda Burdur’da talep edilen iş gücü ihtiyacını da açıkladı. Burdur İl Merkezinde faaliyet gösteren işletmelerde kaynakçılık ve mermer işçiliğinin ilk sırada yer aldığını söyledi.

GAZETEMİZE ZİYARET
İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre Akalın, düzenlediği toplantı sonrası gazetemizi ziyaret etti. Çağdaş Burdur Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hasan Ali Daldal’a  kuruma verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

 Halil İbrahim Kara