KARAMANLILI HAYIRSEVER ÖREN AİLESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN ‘KARAMANLI 1 NOLU MURAT – FİDAN ÖREN ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU’  AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

Burdurlu hayırseverler, hayır işlerinde sınır tanımıyor. İlimiz Karamanlı İlçesinde geçtiğimiz yıllarda Burdur Valiliği ile protokolü imzalandıktan sonra yapımı tamamlanan ‘Murat- Fidan Ören Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu açılış töreni yapıldı.  Karamanlı’da sağlık istasyonu önünde 2021 Eylül ayının son gününde saat 14.30’da bir tören düzenlendi. Törende kısa bir konuşma yapan Burdur Valisi Ali Arslantaş; “Bugün Tefenni ve Karamanlı ilçelerimizde 2 program gerçekleştirmek üzere sabahtan yola çıktık. Karamanlı’daki programı hayır işinin açılışı ile başlamış olmaktan ziyadesiyle memnun olduk. Güç depoladık, önümüze dinamik ve aydınlık olarak bakıyoruz. Burdur’a geldiğimden itibaren dikkatimi çeken şey; herhangi bir kamu kurumunun başında bir isim var. Bir okula gidiyorsun bir isim var. Sağlık Ocağına gidiyorsun bir isim var. Burdurlu hemşerilerimizin ne kadar hayırsever olduklarını görüyoruz. Bunlar sadakayı cariyedir. Ölenin amel defterini kapatmayan artı tarafına sürekli yeni rakamlar ekleyen çok güzel hayır işleridir bunlar.  Murat Ören beyefendiye Allah’tan rahmet diliyorum. Eşini ve çocuklarını böyle bir işe vesile oldukları için tebrik ediyorum. Buraya kendisine ait evi tahsis edip katkı sağlayan, çevre düzenlemesini yapan belediyemize teşekkür ediyorum. İnşallah ihtiyaç olmadan geçireceğimiz günlerimiz olur ama insanın başına her şey geliyor. Bütün Karamanlılı hemşerilerime buradan çıkacak bir ambulansa binmeden yataklarında nefesleriyle hayatı tamamlayıp ebedi aleme geçmelerini temenni ediyorum” dedi . Katılımcıların tamamına teşekkür eden  Vali Ali Arslantaş Fidan Ören ve oğlu Tamer Ören’e plaket takdim etti.

MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’İN KONUŞMASI

TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yaptığı konuşmada; “Böyle güzel bir hayrın açılışında bulunmak bizi, şahsımı çok mutlu etti. Protokol törenine katılamamıştım. O gün çok üzülmüştüm. Ama bugün buraya gelip açılışında bulunmak beni mutlu etti. İnşaat aşamasında da buraya gelerek yakından takip etme fırsatı bulmuştum” sözlerine yer verdi.

TEFENNİ VE KARAMANLI ARASINA BÜYÜK HASTENE YAPILMASI PLANLANIYOR

 Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu; “Tefenni ve Karamanlı ilçeleri olarak sağlıkta yeni bir yatırım planlanması yapılmakta. Sizlerin desteği ve vekillerimiz ve üst düzey bürokratların desteği ile inşallah 2 ilçe arasına büyük bir hastane yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki süreçte arazi tahsisi konusunda Karamanlı Belediye Başkanlığı, Karamanlı Kaymakamlığı ve Tefenni Kaymakamlığı ve Tefenni Belediye Başkanlığı ile iletişim halindeyiz. İstimlak, arazi alma konusunda biz üzerimize düşeni yaparak tam tesisatlı bir hastane kazanılması için gayret etmek istiyorum” diye konuştu.  Murat- Fidan Ören Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun hayırlı olmasını diledi.

EŞİ ADINA SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU YAPTIRDI

İstasyon binasını merhum eşi Murat Ören adına yaptığını kaydeden Hayırsever Fidan Ören, “Eşim Karamanlı’yı çok seviyordu. Maalesef Karamanlı’da yaşayamadı. Ben de onun adını Karamanlı’da yaşatmak istedim, tek amacım buydu.  Rahmetli eşim, kayınvalidem, kayınbabam, annem ve babam adına da bu hayrı yaptım” diye konuştu.

OĞUL TAMER ÖREN DUYGU YÜKLÜ KONUŞMA YAPTI

Plaket takdiminde konuşan Fidan Ören’in oğlu Tamer Ören, annesine çok teşekkür etti. Duygu yüklü konuşmasında; “Babam 20 yıl önce ağır bir hastalığa yakalandı. Annem yıllarca tek başına hem bize hem de babama baktı. Kardeşim ve beni üniversite öğrencisi yaptı. Diplomamızı aldırdı. Adam etti bizi. Hastalığın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. 112 Acilin ne kadar ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Annem de bunun farkındaydı. Böyle bir istasyona ihtiyaç olduğunu duyunca kendisi hiç düşünmeden ‘Biz yapalım’ dedi” sözlerine yer verdi.

KURDELE KESİLDİ

Açılış konuşmalarının ardından hizmete giren Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Murat- Fidan Ören Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun kurdele kesimi yapıldı. Kurdele kesimi; Burdur Valisi Ali Arslantaş, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik,  Kemer Kaymakamı ve Karamanlı Kaymakam vekili Armağan Yazıcı, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu,  Hayırsever Fidan Ören, oğlu Tamer Ören, İl Sağlık Müdürü Dr. Sırrı Şenbayram tarafından gerçekleştirildi.

Halil İbrahim Kara