Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, belediye meclis üyeleriyle birlikte kardeş şehir Gazimağusa Belediyesini ziyaret etti.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i makamında ziyaret etti. Ziyarette ayrıca kardeş şehirlerin meclis üyeleri de bir araya gelerek belediye hizmetleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Ziyarete konuşan Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, “Kardeş şehrimiz Burdur’un sayın Belediye Başkanı Ali beyi Gazimağusa’da görmekten mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Uzun yıllardır tanışıyoruz. Gazimağusa Belediyesi ile Burdur Belediyesi kardeş şehir olmadan önce bizim tanışıklığımız var. Dolayısıyla kardeş şehir olduktan sonra da iki şehir arasındaki ilişkilerimizin artarak, gelişerek devam edeceğini söylemek isterim. Her zaman aynı frekanstan konuştuğumuzu, belediyeciliğe aynı pencereden baktığımızı da bildiğim için görüşmelerimizin her iki şehir içinde faydalı olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

Başkan Ercengiz ise “Bir kere daha Kıbrıs’ta olmaktan, Gazimağusa’da olmaktan çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. İsmail başkanımla kardeş şehir olmadan önce olan arkadaşlığımızın, dostluğumuzun bugüne kadar devam etmiş olmasının temelinde yatan dünya görüşümüzün, dünyaya bakışımızın, yerel yöneticilik anlayışımızın birbirine belki de paralel olmasındandır diye düşünüyorum. Biz bu gelişimizde Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımızı da getirdik. Kardeşlik ülkümüzü, birlikteliğimizi daha geniş alanlara yayabilmek hem kültürel hem yerel belediyecilik, yöneticilik anlamında da bir arada olabilmek için daha farklı mecralarda çalışmalar yürüteceğimizi düşünüyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde daha önceki ziyaretlerimde davet etmiştim İsmail başkanımı her fırsatta davet ediyorum. Tüm Gazimağusa meclis üyesi arkadaşlarımızı ve sizleri bende Burdur’a davet etmek istiyorum. Çünkü Burdur farklı bir coğrafya. Antalya’nın hemen yanı başında. İklimiz biraz İç Anadolu’yu andıran biraz karasal iklim, insan altyapısına baktığımız zaman sıcakkanlılığıyla daha çok Ege’li gibi davranan. Yani bir deniz kentiymiş gibi davranan bir şehir olması hasebiyle de kendimizi yavru vatanımız, kardeş şehriminiz Gazimağusa’ya, Kıbrıs’a çok yakın hissediyoruz. İnşallah bu dostluk köprüsünü, kardeşlik köprüsünü daha da geliştireceğimizi düşünüyorum.”  dedi.

Haber Merkezi